Одесит збудував власний підводний човен [відео]

  Чорним морем на білій субмарині. Одесит збудував власний одномісний підводний човен за два роки. Працював над ним у вільний від роботи час. Його міні-субмарина, здатна брати на борт до 250 кілограми ваги, та розвивати швидкість до семи кілометрів за годину.

  Два роки тому Василь Чикура вирішив здійснити свою мрію - зануритися у Чорне море на власному підводному човні. Одразу ж взявся до справи. Вирахував об’єм та форму одномісної субмарини і продумав систему керування та живлення. Для цього йому, юристу за фахом, вистачило знань шкільної програми з геометрії та фізики. А вже зводили міні-субмарину - фахівці.

  Василь Чикур, винахідник: "Делали на заводе специалисты, потому что тут такие технологии, которые самому сложно сделать, это я сам придумал модель, сам разработал, с балластными камерами, с отбрасываемым грузом, чтоб можно было в случае непредвиденных ситуаций груз сбросить и всплыть резко вверх".

  Друзі та рідні Василя узяли участь у перших випробовуваннях та усіляко підтримували.

  Роман Дорош, священик: "Коли він це починав, він приходив до мене, ми благословляли, він брав благословління у церкві, разом молилися, щоб Господь допоміг, потім я цю лодку святив і допоміг її спустити у море".

  Оксана Чикур, донька винахідника: "Мы очень переживали, как занырнет, не лопнет ли стекло,  вот этот купол, что как будет, я вот от всей семьи всегда ездила, чтобы как-то поддержать, потому что очень тяжело и очень нервная такая работа".

  Два американські двигуни, акумулятори, балони для повітря та компресор для викачування вуглекислого газу – ось основні устаткування субмарини. Одномісний човен може занурюватися на 50 метрів і досить простий у керуванні.

  Василь Чикура: "Ну вот руль, так движение вверх, так движение вниз, так переворот налево, так переворот направо, двигателя вправо – вперед, влево – назад, один вправо, другой влево – поворот, все просто".

  Субмарина любителю підводного плавання - обійшлася у сто тисяч гривень. Та, як каже Василь Чикура, враження - того варті.

  Олена Мілова, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Страйк громадського транспорту проводять у Римі італійські профспілки
  Наступний матеріал
  На Київщині відбулася олімпійська естафета
  Теги: