5.ua

Одеську ОДА пікетували потопельники

  Постраждалі від осінньої повені на Одещині пікетували облдержадміністрацію і вимагали виплати обіцяних компенсацій за пошкоджене майно та зруйновані будинки.

  Cтихійне лихо сталося торік у вересні, тоді зруйнованими залишилися півсотні будинків, ще близько 400 - підтопило. Шукати правди у чиновників прийшли два десятки мешканців Тарутинського району, який найбільше постраждав від стихійного лиха.

  До обласного центру мітингувальники приїхали з дітьми, мовляв, хай чиновники почують з дитячих вуст, як це - зимувати у напівзруйнованих хатах.

  Ми дізналися через два місяці, що нам виплачено лише 3 тис.  гривень. Чиновники сказали, що гроші розподілено і більше нічого добитися не вийде. Почали питати в сусідів і дізналися, що сусіди поотримували по 50 тис. гривень”, - скаржиться Марина Дінтю, сім’я якої постраждала від повені

  Протягом двох днів на Березине випало майже 70 відсотків річної норми опадів. Люди втратили будинки, худобу, майно. Уряд виділив стомільйонну компенсацію постраждалим. Більшу її частину витратили на ремонт пошкоджених доріг. Компенсації не отримали майже півсотні з майже трьохсот п'ятдесяти постраждалих родин. Після численних відписок люди написали заяви до прокуратури, та й там правди домогтися не можуть. Постраждалі скаржаться, що на численні звернення відповіді у чиновників – немає.

  Поки люди вимагали виплат, в обласному центрі вже двічі змінилася влада. Тож постраждалі змушені нагадувати про себе знову і знову.

  “Треба розібратися, куди пішли кошти, як вони розподілялися… Очевидно, що розподілялися вони несрпаведливо. Ми з цим розберемося. До речі-  программа повністю ще не оплачена”, - сказав Олександр Остапенко, заступник голови Одеської ОДА.

  Чиновники зізнаються: на допомогу з держбюджету людям не варто сподіватися – грошей немає. Пошукати спробують в обласному кошторисі. Це питання обіцяють розглянути на найближчій сесії облради.

  Олена Мілова, Сергій Іщенко 

  Попередній матеріал
  В Донецьку зіграють шостий матч серії другого раунду плей-офф Кубка Гагаріна
  Наступний матеріал
  Прикордонники обстежили з повітря 600 км українсько-російського кордону
  Теги:
  Loading...