5.ua

Прикордонники обстежили з повітря 600 км українсько-російського кордону

  Патрульна авіація Державної прикордонної служби України активно здійснює моніторинг державного кордону України. Всього за період активізації заходів обстежено майже 12,5 тисяч км сухопутної ділянки державного кордону, 20 тисяч км² акваторії Азовського та територіального морів, понад 40 тисяч км² виключної (морської) економічної зони України. Про це 27 березня повідомили в прес-службі ДПС україни.

  Як повідомляється, під час моніторингу кордону прикордонною авіацією використовується допоміжна апаратура, яка дозволяє з високою точністю відслідковувати обстановку на місцевості.

  "Лише вчора було обстежено близько 600 кілометрів українсько-російської та українсько-молдовської ділянок. Забезпечено відстеження майже 6 тисяч км² територіального моря та виключної (морської) економічної зони України. Під час обльоту порушень сухопутної ділянки державного кордону екіпажі не виявили", - заявляють в ДПС України.

  Разом з тим прикордонники відмічають певну активізація кораблів ЧФ РФ на морських ділянках. Так, у північно-західній частині Чорного моря відслідковувалися 3 кораблі Чорноморського флоту Росії та 3 судна забезпечення Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз».

  "Кораблі "Чорноморнафтогазу" під прапорами РФ базуються поблизу морських стаціонарних платформ. Ще 2 кораблі Чорноморського флоту перебували у західній частині Азовського моря. Усі судна рухалися у нейтральних водах та на суттєвому віддаленні від зовнішньої межі територіального моря України", - підкреслили в ДПС України.  

  Державна прикордонна служба України також відмічає, що останнім часом Росія значно посилила свою військову присутність у Чорному та Азовському морях. Кораблями і катерами Берегової охорони та флоту Росії проводяться активні маневри.

  Фото dpsu.gov.ua 

  Попередній матеріал
  Одеську ОДА пікетували потопельники
  Наступний матеріал
  "Бориспіль" визнали одним з кращих аеропортів Східної Європи
  Теги:
  Loading...