Одеські астрономи борються проти будівництва електропідстанції

  Одеських астрономів позбавляють неба. Принаймні так стверджують самі науковці. Адже упритул до їхньої обсерваторії планують звести п`ятнадцятиметрову електропідстанцію, яка закриє від дослідників південну частину небосхилу.

  Завдяки цьому телескопу одеські астрономи вивчають та супроводжують штучні супутники. Якщо за парканом обсерваторії збудують електропідстанцію - такі дослідження, як і спостереження за зірками і планетами на південному небосхилі, зійдуть нанівець. Відповідно, припиниться співпраця з найбільшими міжнародними агенціями. До того ж, електорстанція нагріватиме ґрунт, і ці випаровування порушуватимуть точність спостережень.  

  Микола Кошкін, заступник директора з наукової роботи Одеської університетської обсерваторії: "Мы не сможем получать высококачественные изображения. Точность наших наблюдений может упасть на порядок".

  У обсерваторії пропонують змістити будмайданчик хоча б на метрів сто в бік - і дослідженням нічого не заважатиме. Проте в обленерго незворушні - якщо місце під електростанцію перенести хоча б на 10 метрів, треба буде цілком переробити всі документи на будівництво, що відсуне початок робіт. Крім того, місце біля обсерваторії вже погоджене майже з усіма інстанціями. Є там і підпис керівництва Одеського національного університету, якому вона належить.

  Борис Трасован, заступник технічного директора з міських мереж ВАТ «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго»: "Высота сооружения будет до 13 метров, остальное будет под землей. Вся эта конструкция будет покоится на монолите, который будет заглублен в землю метров на 10, и вот вся эта конструкция будет на этой плите. Говорить о каких-то вибрациях может только дилетант".

  Міські чиновники з енергетиками солідарні - кажуть, будівництво нової електростанції в центрі Одеси допоможе розвантажити підстанцію "Ювілейна", потужностей якої вже бракує. Через це у місті часті перебої з електропостачанням.

  Олександр Орлов, заступник Одеського міського голови: "Потребители электроэнергии растут, в том числе новые объекты, они требуют все большего потребления электроэнергии , а в этом плане ничего не делается, поэтому коллапс - я б не сказал, но очень большие проблемы с электроснабжением центральной части города".

  Енергетикам залишилося узгодити проект відведення землі з екологами - і можна будувати. Роботи планують розпочати вже в березні.

  Марина Шевченко, Сергій Іщенко, Одеса, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Індійський міністр прочитав чужу промову на засіданні Радбезу ООН
  Наступний матеріал
  В Лос-Анджелесі відзначили лауреатів музичної премії "Греммі"
  Теги: