Сьогодні Волочильний понеділок. Його ще називають Обливаним, Поливальним, або Водяним понеділком.
Цього дня обряди розподіляються на два окремих дійства:пристосувальні обходи, що й дало назву Волочильного понеділка, та обливання водою – Поливальний понеділок.
Традиційно на другий день Великодня українці йшли провідувати одне одного. Люди ходили і вітали сусідів, кумів, сватів, дядьків, тіток, хрещених, баб-повитух, далеких родичів, приятелів тощо. При зустрічі христосувалися, обмінювалися писанками або крашанками, зичили всього найкращого. Зауважимо, що десь з ХVІІІ століття офіційній проросійській церкві давній український звичай не дуже подобався, адже таким чином українці згуртовувалися, але церковники нічого з тим звичаєм вдіяти не могли.
У цей день також були прийняті поливання водою – звичай, що сягає корінням ще язичництва. Такі дії вважалися очисними, так само як і на Водохреща, Чистий четвер, чи на Купала. Коли рано-вранці до криниць чи до річки приходили дівчата, на них вже чатували парубки й обливали водою. Поливали на вулиці або ж у хаті, і це вважалося природною витівкою. З цим обрядом, особливо в західних областях України, пов'язана ще одна дія: дівчина, яку хлопець облив водою, мала подарувати йому писанку. Цього дня також примовляють: "Де людей купа, не болить у пупі".
Додамо, згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1929 році: –5,3°C; а найтеплішим у 1956-му – +25,2°C.
Як повідомляв 5.UA, стало відомо, скільки українців взяли участь у Богослужіннях у Великодню ніч.
Дивіться також фото за темою:
Найсильніша людина світу Василь Вірастюк напік пасок для бійців АТО









