Новий рекорд України зареєстрували у Запоріжжі

  Новий рекорд України зареєстрували у Запоріжжі. Це - найбільший музей ретро-авто-мототехніки, тут місцеві умільці зібрали, відреставрували та виставили на загальний огляд сотню старовинних автомобілів. Досягнення - увійшло до національного реєстру рекордів.

   

  Майбутні експонати для виставки ретро-автомобілів - ентузіасти-автолюбителі шукають по невеликих містах і селах, у старих гаражах і навіть на звалищах. Зазвичай, знахідки виглядають як металобрухт.

  Реставрація, кажуть фахівці, може тривати і рік, і два, але потому - іржаве залізяччя перетворюється на блискучі легковики та вантажівки – мовби щойно з конвейера. Найбільша гордість ентузіастів – військова техніка. Засновники кажуть - весь музей почався із цих «трьохтонки» та «полуторки», а легендарна «Катюша» - вже двічі відкривала Парад перемоги у Києві.

  Дмитро Позняк голова автоклубу «Фаетон»: «И первая машина, которая у нас появилась, это был УралЗис-5В 1944 года выпуска. Это наш первенец, котрого мы очень любим. Она до сих пор участвует во всех мероприятиях без нареканий, вот она стоит справа от меня. Вы знаете, мы его нашли под Запорожьем на одной из птицефабрик. Мы долго его восстанавливали, потому что не было опыта, не было знаний необходимых». 

  Окрім колекції воєнних авто, у ретро-автоклубі є й велике зібрання радянського та закордонного автопрому – «Москвичі», «Побєди», «запорожці» сусідують з розкішними лімузинами. Нічого подібного в Україні більше немає: колекція «Фаетона» офіційно визнана найбільшою. 

  Лана Вєтрова представник Націоналного реєстру рекордів: «Как самый большой музей ретро автомототехники. Мы насчитали по всем залам ровно 100. Имеется в виду – 100 единиц самоходной автомототехники, то есть та, которая может двигаться самостоятельно».

  Реставратори кажуть, майже усі їхні машини - на ходу. Зізнаються - спочатку працювали собі у збиток, але останнім часом їхні експонати почали орендувати для зйомок в історичних фільмах - тож тепер мають кошти на відновлення «нових надходжень».

  Михайло Воронов, Юрій Петришин, Запоріжжя, «5 канал».

  Попередній матеріал
  У середмісті Києва перехожих пригощали «вагани»
  Наступний матеріал
  У Львові відзначили річницю створення ЗУНР
  Теги: