Новий православний фестиваль на Вінниччині [відео]

  Православний фестиваль у скельному монастирі. Захід приурочили до престольного свята Лядівського Усікновенського монастиря на Вінничині. Фестиваль планують влаштовувати щороку.

  Ікони, хрестики, церковний крам, християнська література – все це головні атрибути православного фестивалю. Монахи Лядівського Усікновенського монастиря розповідають - таким ярмарком  відроджують давні традиції. 

  Черниця Параскева: "Там, на низу, була торговля, сход торговлі, Росія з Галичиною зв`язувалась. Вони там продавали свої ізделія, що робили з своїх рук, також продавали".

  Церковний крам на ярмарок звезли з усіх куточків України. Продавати мають право лише ченці або люди, які делеговані від храму. Вони не лише торгують, а й розповідають легенди про життя святих та пояснюють значення ікон.

  Черниця Параскева: "Семестрельна – це є оберіг на кожен день. Там сім стріл. На кожен день – це стріла-оберіг. Остробрамська – це є більш загальний оберіг. Троїца – це є оберіг сім`ї, яка проживає в оселі".

  Відкрив фестиваль митрополит Вінницький і Могилів-Подільський Симеон. Він обіцяє - наступного року дійство стане ще цікавішим.

  Симеон, митрополит Вінницький і Могилів-Подільський: "Можна буде залучити і долучити колективи народні чи церковні, які співають духовні пісні, які можуть ставити вистави".

  Лядівський фестиваль за другий рік свого існування здобув чималу популярність. Сюди з’їжджаються люди з різних куточків країни.

  Учасник фестивалю: "І природа, і духовність, і така гарна атмосфера, щоб люди відчули, що треба дбати про свою душу, рости духовно і отримувати задоволення від життя".

  Учасник фестивалю: "Нам подобається цей храм, ми почті кожної неділі тута, у нас дитиночка маленька, ми її причащаємо, природа дуже хороша, на ярмарку приїхали, дуже цікаво подивитися".

  Лядівський Усікновенський скельний монастир розташований майже на кілометровій висоті. Його засновник - Антоній Печерський, який також поклав початок Києво-Печерській лаврі. У скелях  повністю збереглася келія Антонія, яка досі носить його ім`я.

  Олена Бучацька, Ростислав Макогон, Вінницька обл., 5 канал.

  Попередній матеріал
  Британський прем`єр прибув з візитом до Росії
  Наступний матеріал
  Вибухи на ядерних об`єктах у Франції - 1 загиблий
  Теги: