Нову систему лікування дітей із вадами зору розробили на Донеччині [відео]

  Нову систему лікування дітей із вадами зору розробили на Донеччині. У Горлівському навчально-виховному комплексі ця методика повернула зір майже половині вихованців. Деякі діти позбуваються окулярів. Лікувальні програми горлівських педагогів та офтальмологів оцінили і на міжнародних спеціалізованих зібраннях.

  Від народження Катруся майже нічого не бачить. У неї немає в очах кришталиків. Коли дівчинка підросте, їй зроблять операцію, кажуть фахівці. Але на неї Катруся чекатиме не менше ніж десять років. Нині ж дівчинку вчать працювати руками.

  Маріана Скворцова, педагог-дефектолог: "Мы надеемся, что зрение восстановится и улучшится. Но не исключен такой случай, что наступит слепота. В случае с таким ребенком нужно развивать мелкую моторику, пальчики рук. Потому что таких детей придется потом учить по Брайлю".

  Горлівський навчально-вихований комплекс – це дитячий садок та початкова школа. Тут навчається понад сотня дітей з вадами зору. Зміцнити м`язи ока та розширити кут зору допомагають спеціальні вправи та робота на тренажерах. На уроках лікарі проводять не менше ніж дві фізкультхвилинки для очей.

  Маргарита Гончаренко, лікар-офтальмолог: "За текущий год 37 процентов детей вышли с положительной динамикой. Острота зрения поднялась или уменьшился угол косоглазия или болезненность при длительной нагрузке уменьшилась. 39 процентов, это дети, у которых стабилизировалось зрение, не стало падать".

  По завершенні навчання до більшості дітей повертається стовідсотковий зір.

  Олександра Бай, директор загальноосвітньої школи: "Из пришедших детей только двое остались в очках. Там были очень серьезные проблемы, и зрение их не смогли на сто процентов восстановить. Остальные восстановились".

  Горлівський комплекс фінансують з міського бюджету. Допомагають і меценати. Проте левова частка бюджету закладу - це гранти, які виграли педагоги на міжнародних конкурсах.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Горлівка, Донеччина, 5 канал

  Попередній матеріал
  Стрілянина в Аризоні: 6 загиблих, 12 поранених [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Півтора мільйона осіб беруть участь у ході до статуї Чорного Назаретянина
  Теги: