5 канал

Новіков розповів, кого "позначив собі" Путін та хто має стати "номером один" у списку обміну полонених

Українська сторона має пропонувати Росії у перших списках обміну двох так званих "дезертирів", яких нещодавно затримали на Херсонщині

Україна має шанси на обмін полоненими, коли про певних кандидатів починає висловлюватися особисто президент РФ, в іншому разі такі процедури будуть блокуватися російською стороною. Про це заявив адвокат Ілля Новіков в ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі".

"З нашого досвіду, який ми маємо, було три обміни фактично: Надія Савченко на двох російських спецпризначенців, Афанасьєв та Солошенко на трьох українських громадян, які були арештовані чи засуджені тут. Ми бачимо, що питання обміну починає серйозно розглядатися російською стороною, коли про це висловлюється особисто Путін. Поки Путін не висловився про те, що "так, ми дбаємо про долю наших громадян, про Александрова та Єрофеєва, у нас не було підстав, що там буде якась конкретна схема обміну", – зазначив адвокат.

"Зараз у нас є така ситуація – Путін уже висловився про двох так би мовити дезертирів. Це двоє колишніх українських військовослужбовців, які після анексії перейшли на російський бік і були нещодавно затримані у Херсонській області", – сказава Новіков про можливих кандидатів для обміну.

Він зазначив: "Путін про них висловився, а це означає, що вони уже присутні в російському піар-полі. Вони напевно стануть предметом для таких "торгів" (домовленостей щодо обміну полоненими – 5.ua)".

"Поки нічого не відомо про росіян, яких заарештовано і засуджено в Україні. Вони нібито не існують, а ці двоє існують. На мою думку, було б розсудливо з українського боку, якщо Україна саме їх застосує як перший номер у списку щодо обміну полоненими. Саме через те, що Путін уже пов’язав своє ім’я, свою репутацію з ними і вже не може від них відмовитися", – підкреслив він. 

Нагадаємо, 21 листопада СБУ повідомила про затримання на адмінмежі з Кримом двох дезертирів, які перейшли служити в російську армію.

Дивіться такожШтайнмаєр розповів про перспективи обміну полоненими на Донбасі

Попередній матеріал
Кучма прокоментував самовільні переговори Савченко з терористами
Наступний матеріал
Пластуни передали Порошенку Віфлеємський вогонь миру

Тандіт: Бойовики намагались завербувати 70 українських полонених, вдалося – лише близько 20

Штайнмаєр розповів про перспективи обміну полоненими на Донбасі

Кучма повідомив про перспективи обміну полоненими

Ірина Геращенко: Чого насправді хочуть бойовики, вимагаючи повернути неіснуючих "полонених"