шрифт Брайля 5.ua

Нові технології книговидання: у Луцьку незрячі презентували книги, надруковані шрифтом Брайля

Для людей з вадами зору це справжній прорив, адже віднині на новому обладнанні для них зможуть друкувати будь-яку літературу

У Луцьку незрячі презентували перші книги, надруковані шрифтом Брайля на власному обладнанні. Про це повідомляє "5 канал".

Як зазначається, спеціальний принтер придбали за кошти, зібрані волонтерами. Для людей з вадами зору це справжній прорив, адже віднині для них зможуть друкувати будь-яку літературу.

Незрячий від народження Віталій розповідає, що моменту, коли в Луцьку почнуть друкувати книги шрифтом Брайля, чекав із нетерпінням. Сприяли цьому самі лучани, які підтримали проект людей з вадами зору на міському конкурсі.

"Проект називається – створення студії друку шрифтом Брайля Braille Studio. Проекти ми починали синхронно в Києві і в Луцьку, поки що завершили його тільки одну частину в Луцьку", – повідомляє  ініціатор проекту Віталій Ткачук.

Як стало відомо, вартість спеціального принтера - 100 тисяч гривень. Він під'єднаний до комп'ютера, на якому встановлена програма, що конвертує букви тексту у шрифт Брайля.

"Головна її функція – вона переводить звичайний шрифт у крапковий. Тільки у цьому випадку він у плоскому вигляді", – розповідає волонтер Олександр Мельник.

Текст у такому вигляді редагувала викладач кафедри тифлопедагогіки Ганна Серпутько. Пані Ганна працювала безкоштовно. Вона переконана, що такі ініціативи треба підтримувати.

"Хоча в нас є такі малесенькі міні-друкарні у Харкові, у Львові, але все одно попит не покривається. Нам потрібно розширюватись. Потрібно, щоб люди підключалися. Якось так виходить, що держава менше цим турбується, ніж самі незрячі, ніж громадські організації", – каже викладач Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова Ганна Серпутько.

Нині в Луцьку надрукували по два примірники книг для дорослих і дітей. Готові й надалі виконувати замовлення від товариств людей з вадами зору.

"Переважно ми будемо друкувати літературу під замовлення. Тобто до нас будуть звертатися діти, педагоги, якщо в них буде необхідність в тому чи іншому матеріалі, ми будемо задовольняти її", – кажуть організатори.

Підтримати таке книговидавництво уже зголосилася міська влада. Вона хоче профінансувати супутні витрати – закупівлю спеціального паперу та виготовлення обкладинок. Для цього пообіцяли закласти у бюджеті на наступний рік 50 тисяч гривень.

Євген Худаско, Олег Ткачук, "5 канал"

Попередній матеріал
НАБУ: Інтерпол протягом 30 днів визначиться, чи оголошувати Онищенка в розшук
Наступний матеріал
У Канаді стурбовані присутністю військ РФ в Арктиці: "Нам треба розбудовувати армію на півночі"

Піднятися вище за хмари: як незрячі українці стрибали з парашутом

Зав'язати очі та пройти містом: у Кропивницькому відбулась акція до Дня білої тростини