.
. 5 канал

Нове укриття з металу "Азовсталі" зробило зону ЧАЕС безпечнішою: "Рівень радіації навколо впав у десятки разів" – представник ЄБРР

  Читайте по-русски
  Україна вперше після аварії змогла дивитися спокійно на десятки років уперед, кажуть фахівці

  Нове укриття над енергоблоком №4 ЧАЕС, збудоване за участі української компанії "Метінвест", надійно і безпечно служить уже 5 років, забезпечуючи повну безпеку Європі, тож об'єкт потроху "оживає" – про це йдеться в проєкті "5 каналу".

  "Дуже важливо наголосити на двох моментах реалізації цього проєкту. Перший: це зменшення рівня радіації і зниження ризиків викидів в атмосферу з-під укриття об’єкту. Рівень радіації поблизу об’єкта зменшився в десятки разів. Другий аспект, можливо, менш помітний, але не менш важливий: Україна вперше після аварії змогла дивитися спокійно на десятки років уперед, із розумінням, що проблему наслідків вдалося подолати", – наголошує Саймон Еванс, представник Департаменту ядерної безпеки ЄБРР.

  Коли у 2012 році почалася робота над новою захисною спорудою для ЧАЕС, вимоги і контроль Міжнародної агенції з атомної енергії були вкрай високими. І це стало переконливим доказом безпечності вже готового укриття.

  У компанії "Метінвест" наголошують: крок за кроком до зони відчуження просочується життя. Кількість екскурсій та самостійних бажаючих побачити нове обличчя фатальної локації щороку зростає, туристичний Чорнобиль встигли відвідати сотні тисяч іноземців.

  Попередній матеріал
  В етері провладного білоруського телеканалу троє громадян зізналися у підготовці замаху на Лукашенка
  Наступний матеріал
  "Не існує альтернативи": бойові вертольоти в Туреччині літатимуть на українських двигунах
  Теги:
  Loading...