5.ua

Нове приміщення Інституту епідеміології та інфекційних хвороб заселили перші пацієнти [відео]

  Поки президент вклоняється мощам Георгія Побідоносця у Лаврі, за кілька десятків метрів у клініці Лавра останні хворі пакують валізи. Ігор лікувався тут більше місяця. Відсьогодні змушений переїхати до нового медзакладу. Та від цього чоловік не у захваті.

  Ігор, пацієнт:«Здесь одни из самых лучших врачей в этом направлении которые работают. Я не учувствую в войнах за помещение, и мои коллеги в этом не учувствуют. Для больных, которым плохо, им неважно находится в каком-то районе. Для них важно получить качественную медицинскую своевременную помощь».

  Після закриття лікарні у Лаврі, частина пацієнтів  роз’їхалась по домівках. Тих, хто був у тяжкому стані, перевезли до інших закладів. Відкриття нової лікарні на вулиці Амосова дехто з них так і не дочекався.

  Дмитро Шерембей:«За время не работы стационара более 270 людей не было госпитализировано в эту больницу. 9 тысяч пациентов не получали здесь амбулаторную помощь. 5 человек за это время уже умерло. Из-за того что они просто переехали домой, а другие - их перевезли в больницу, в которой не могут оказывать такую комбинированную помощь».

  За указом прем'єр-міністра відкрити нову клініку мали до 28 жовтня. Однак приміщення досі не здали в експлуатацію. Сьогодні хворі вирішили відкрити лікарню самостійно.

  Ось у цій палаті віднині мешкатиме пані Тамара. Кілька років тому її, тяжкохвору занесли до клініки. Сьогодні з лікарні вийшла самостійно. Нині їй потрібен черговий курс терапії. Нова палата - каже, подобається, першим ділом розкладає ліки.

  Тамара, пацієнтка: «Ну все-таки здесь комфортнее цивилизованнее намного. Думаю, мы достучимся до верхов, и нас услышат и пустят в эксплуатацию это здание».

  Журналіст, «5 канал»: «Приміщення нової лікарні вже повністю готове для роботи - тут є світло, опалення, перевезли навіть медапаратуру. Не вистачає головного – лікарів».

  Коли тут з'являться люди у білих халатах - ніхто не знає. Кажуть, треба аби документи про початок роботи підписав директор Академії медичних наук. Без них почати роботу лікарі не можуть.

  Андрій Андрушків, член ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»: «Медперсонал з’явиться як тільки пан Сердюк підпише відповідні документи, тобто штатний розклад і накази про початок роботи в даному приміщенні. І забудовник готовий взяти на себе відповідальність ,підписати певні документи, що вони дозволяють медпрацівника працювати тут ,в будівлі, яка поки що перебуває в них на балансі».

  В адміністрації лікарні - розводять руками.

  Олег Савченко, заступник директора у адміністративно-господарчій роботі: «Как будут зданы нам строительством этажи. Тогда когда у меня будет документ гаска, когда у меня будет лицензия. Когда это будет сделано, будет на руках - тогда будет там».

  Не встигли останні пацієнти винести торби, як у Лаврі вже готуються до ремонту:

  Ієромонах Никон: «Буде капітальний ремонт і буде лікарня».

  Журналіст, «5 канал»: «Для кого?»

  Ієромонах Никон: «Для монахів і для людей. Для паломників. Лікарню побудували для хворих».

  Євгенія Подобна, Олексій Тищенко, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Теракт у Дагестані
  Наступний матеріал
  На Майдані Незалежності стартував загальноукраїнський збір підписів за Угоду про асоціацію з ЄС