Нова смертельна гра "Момо": чому вона лякає дітей і як від неї захиститися

смертельна гра "Момо" Фото з відкритих джерел
Мережу сполохав новий онлайн-монстр, який залякує підлітків та може викрадати дані користувачів. Смертельно небезпечна гра розсилає загрози і схиляють до суїциду завдання. Але якщо раніше гра була в популярному месенджері WhatsApp, то тепер з'явилася в соцмережі "ВКонтакте", куди українські підлітки, незважаючи на заборони, заходять через проксі-сервери.

Вперше про гру під назвою "Момо" почули у Південній Америці близько двох місяців тому. Про це повідомляє "ВВС: Україна".

Страхітливе створіння у вигляді жіночого погруддя на курячих ніжках з мертовно-блідим обличчям та виряченими очима начебто залякувало користувачів у мережі та обіцяло їм швидку смерть.

Згодом, 25 липня, місцеві ЗМІ повідомили про самогубство 12-річної дівчинки неподалік від Буенос-Айреса в Аргентині.

Поліція досі не підтвердила, що загибель дитини пов'язана саме з грою, втім влада висловила підозру, що хтось міг навмисно спонукати її накласти на себе руки. У дівчинки на телефоні знайшли переписку і відео у WhatsApp, пов’язані з "Момо".

смертельна гра "Момо"
смертельна гра "Момо"Фото з відкритих джерел

Зображення, яке лякає інтернет-користувачів, створила Link Factory – японська компанія, що спеціалізується на спецефектах. Скульптуру міфологічного створіння жінки-птаха вперше показали на виставці Vanilla Gallery 2016 року.

смертельна гра "Момо"
смертельна гра "Момо"Фото з відкритих джерел

У 2018 році це зображення використали для залякування. У соцмережах Момо закликала писати їй всім, "хто не боїться", а інакше погрожувала "страшним прокляттям".

Дії таких переписок завжди однакові. "Момо" може щось написати, або ж подзвонити. Поки власник телефону слухає набір страхітливих звуків, програма отримує доступ до інформації на ґаджеті.

"Момо" швидко поширилася світом: від Аргентини до Сполучених Штатів, Франції, Німеччини та Росії.

Про нова моторошну гра розповідають медіа та соцмережі з особливою увагою, зважаючи на те, що два роки тому через російську суїцидальну гру "Синій кит" постраждало кілька десятків дітей.

смертельна гра "Момо"
смертельна гра "Момо"Фото з відкритих джерел

В Україні користувачі вже також почали повідомляти про те, що бачили активність Момо в мережі.

Акаунт "Момо" вже зафіксували у Facebook, WhatsApp та "ВКонтакте". Страхітливе створіння позиціонує себе символом матері, яка померла при пологах. Начебто, вона шукає жертв, зв’язується переважно з підлітками. Якщо вони їй відповіли, починає переслідувати дзвінками. Той, хто візьме слухавку, чує дивні звуки та запевняння, що Момо все знає: де ти, що робиш, і що з тобою станеться. Після цього підлітки зводять рахунки із життям, зазначають інтернет-користувачі.

смертельна гра "Момо"
смертельна гра "Момо"Фото з відкритих джерел

Поради психологів:

  • Боятися треба не інтернет-ігор. Найбільш серйозні проблеми в житті підлітків не інтернет-новинки, а погані стосунки з батьками, булінг в школі чи в інтернеті. Це може спровокувати сильні проблеми з психікою, включаючи підліткову депресію.
  • Спілкування з дітьми і довіра. Спільна рибаловля і походи. Це час, щоб зупинитися і вислухати дитину, дізнатися про її переживання. З дитиною потрібно розмовляти. Ніколи не обвинувачувати і не засуджувати її.
segodnya.ua
  • Розумний контроль. Правила мають бути чіткими, але прозорими, підкреслює вона. Втім, контроль – це вторинне. Головне – довіра і хороші стосунки.
  • Відверто про небезпеки. Потрібно відверто говорити з ними про всі ризики, щоб діти розуміли, якими будуть наслідки їхньої необережності. Такі відверті розмови також сприяють взаємній довірі і захищають від небезпечних захоплень в інтернеті.
  • Тривожні дзвіночки. Слід негайно бити не сполох, якщо дитина проводить в інтернеті більш як три години на день, тобто якщо дитина мовчазна, має поганий апетит, не має інтересу до життя та не має інших захоплень й інтересів поза інтернетом.
Діти читають
Діти читаютьDepositphotos

Нагадаємо, раніше в Інтернеті з'явилася смертельна гра "Червона сова".

Також можна переглянути фотогалерею за темою:

"Лікують душі": нелегкі будні психологів для поліцейських – ФОТО

Психологи МВС
/
Психологи МВС
Психологи МВС
/
Психологи МВС
Психологи МВС
/
Психологи МВС
Психологи МВС
/
Психологи МВС
Психологи МВС
/
Психологи МВС

Попередній матеріал
Як повернути зіпсований товар чи отримати решту від продавця: права покупця в магазині
Наступний матеріал
Занурення під воду та фото з кумиром: топ-7 найцікавіших музеїв світу
Loading...