Цивільні в АТО
Цивільні в АТО Facebook / Прес-центр АТО

Нова доповідь ООН щодо війни на сході: кількість жертв серед цивільних рекордно зросла

Фізичні та психологічні трагедії продовжуються, люди продовжують гинути, відзначають у місії

Припинити безкарність – під таким закликом відбулася 21-ша доповідь Моніторингової місії ООН в Україні щодо ситуації з прав людини в Україні. Доповідь охоплює період за останні три місяці, передає "5 канал".

Найважливішою подією цього періоду місія називає обмін заручниками, який відбувся у грудні 2017 року. Було проведено 64 інтерв'ю зі звільненими, Моніторингова місія заявила про нелюдські умови утримання заручників, катування та насильство.

У доповіді йдеться про збільшення випадків свавільного позбавлення волі в окупованих населених пунктах Луганської та Донецької областей. Місія наголошує, що там небезпечно висловлювати критичні думки та заборонено виїжджати на територію, контрольовану Україною.

"Триває п'ятий рік конфлікту, забираються людські життя, фізичні та психологічні трагедії продовжуються. Продовжується руйнування цивільної інфраструктури", – констатувала голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер.

Вона також повідомила: "Від 16 листопада 2017 року до 15 лютого 2018 року Моніторингова місія задокументувала 73 жертви конфлікту: 12 осіб було вбито й 61 особа поранена. Це на 16% менше, ніж за попередні три місяці. Та кількість жертв серед цивільних унаслідок артилерійських обстрілів і від вогню з легких озброєнь зросла майже на 67%".

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Катеринівка – це символ миру": Порошенко відвідав нещодавно звільнене село в АТО – ФОТО

Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/

Попередній матеріал
Вибори у Криму: Україна передала ЄС список 140 осіб, причетних до організації голосування
Наступний матеріал
"Діагноз стану російського суспільства": Фесенко прокоментував результати виборів у РФ
Loading...