Ноу-хау від житомирського ЖЕКу

  Скляними пляшками та макулатурою віднедавна можна оплачувати комунальні послуги в одному з мікрорайонів Житомира. Таке нововведення запровадив місцевий приватний ЖЕК. Його керівництво переконане: відтепер рівень заборгованості знизиться, адже за квартиру зможуть платити навіть незаможні.

  Пакет зі скляними пляшками в одній купці, старі газети та журнали – в іншій. Тим, що раніше Сергій вважав мотлохом, відтепер можна частково сплатити за комірне. Про комунальне ноу-хау хлопець дізнався з оголошення.

  Сергій Григорчук: "Взагалі такі речі, як папір і пляшки пусті, я викидаю у смітник. Я вважаю, що це взагалі буде незначна сума, але цікаво, які там розцінки. Побачимо. Але взагалі руки відвалюються вже".

  Володимир Тичина, начальник ЖЕКу: "Ми так придумали, щоб те, що жителі викидають в контейнера, відкладали окремо у себе на кухні і потім здавали в рахунок квартирної плати. Це дає можливість понизити соціальну напругу. По розрахункам за квартирну плату, по-друге, зберігати навколишнє довкілля, по-третє, зменшити загрузку на міське сміттєзвалище".

  50 копійок за кілограм макулатури і від 5 до 25 копійок за скляну пляшку. У прийомному пункті вторинну сировину ділять на категорії, зважують і оцінюють. Далі клієнту видають довідку про сплату. Наприкінці місяця ЖЕК відмінусовує ці гроші від суми за квартплату.

  Ольга Лопоха, приймальниця: "Значить, макулатура і бутилки. Сума в рахунок квартплати – 3.20. Будь ласка, одне – Вам, друге – мені".

  Пенсіонерка Галина Олександрівна живе поряд із приймальним пунктом. Жінка одна з перших почала здавати вторсировину в рахунок квартплати і уже відчула вигоду. Макулатурою і пляшками оплачує третину комірного.

  Галина Олександрівна: "Коли що зібрала. Що вдома є, макулатуру вже всю здала, а зараз ось бутилки з дому повиносила. Бо вона вдома все одно стара, лежить, заважає там. Реклам дуже багато дають, з почтових ящиків реклами виймаєш, та й усе".

  Жек обслуговує понад 70 багатоповерхівок. У найближчих планах керівництва  - відкрити ще два пункти прийому вторсировини. Там можна буде оплатити не лише комірне. Планують таким чином приймати платежі за електрику, тепло і газ.

  Оксана Трокоз, Володимир Жабровець, Житомир, "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Києві триває тиждень Української моди
  Наступний матеріал
  Американський штат Аризона замело
  Теги: