Незрячі українці хочуть навчатися і працювати за комп’ютером

  Незрячі українці хочуть навчатися і працювати за комп’ютером. Утім придбати самотужки техніку зі спеціальними голосовими програмами можуть не всі. Люди скаржаться - інвалідам із фізичними вадами держава дає сучасні протези, а незрячі можуть розраховувати лише на ціпок, диктофон та магнітофон.

  Його заповітна мрія - мати комп’ютер. Про це 9-річний Рома неодноразово говорив мамі. Але придбати коштовну річ жінка, яка сама виховує незрячу дитину не може.

  Наталія Тельб: "Перший раз, коли він побачив комп`ютер, його не можна було відтягти. Він часа 2 сидів за ним і поставили йому програму тести дитячі і рома на 100 балів відповів".

  Михайло Шишмінцев створює звукові програми для таких, як Рома. Частково незрячому програмісту комп’ютер подарував благодійний фонд. Тепер чоловік

  безкоштовно навчає комп’ютерної грамоти людей з вадами зору в Україні та Росії.

  Михайло Шишмінцев, програміст: "Є учень в мене - 70 років. Проблема особливо для людей похилого віку. Все робиться за допомогою комп’ютера і голосування, гроші присилаються у нас можна субсидії за допомогою комп’ютера".

  Надія Коробчук, незряча студентка: "Зрячим людям набагато легше, можна натиснувши мишкою у віконечко, - і все відкривається. Оскільки нам треба робити за допомогою клавіатури, треба знати, на яку силочку натиснути. Це не легко, але дуже потрібно".

  В Україні більше 47 тисяч інвалідів по зору. Держава забезпечує їх ціпками, магнітофонами і диктофонами.  На це у цьогорічному бюджеті запланували 361 млн. гривень. Про сучасніші засоби реабілітації у міністерстві соціальної політики досі не думали.

  Михайло Кухар, начальник прес-служби міністерства соціальної політики: "Ми почнемо опрацьовувати це питання цієї ж осені. Ми тратимо тільки на оргструктуру "УТОСУ" 20 мільйонів гривень . Там знайдуться кошти для клавіатур".

  У те, що держава даруватиме комп’ютери, не вірять у громадських організаціях, які об`єднують незрячих. Вже кілька років вони просять включити у бюджет фінансування на мобільні телефони з gps навігаторами. Відповідь одна - грошей немає.

  Геннадій Євсев`єв, Президент громадської організації інвалідів з вадами зору: "Комп`ютер є засобом реабілітації колективним, а не індивідуальним. Ситуація поміняється коли і ці тифлокомплекси будуть видаватися не українському товариству слілих, а індивідуально в руки інваліду, який цього дійсно потребує, навчається чи працює в інтелектуальній сфері".

  За кордоном люди з проблемами зору проходять соціальну реабілітацію за допомогою сучасних технологій, зокрема компютера. Цей метод вважають одним з найбільш вдалих у подоланні інформаційної замкненості людей з обмеженими можливостями. 

  Дар`я Безродна, Юрій Підлісевич, Віктор Снєжко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Мешканець Лисичанська на власному подвір`ї створив парк розваг [відео]
  Наступний матеріал
  Унікальний плавучий світло-музичний фонтан запустили в Вінниці
  Теги: