Незабаром подорожчає хліб (репортаж)

  Хліб вже за тиждень має подорожчати на 20-30 копійок. Пекарі називають це рішення вимушеним і пояснюють його подорожчанням енергоносіїв. А також попереджають, що ціна на хліб може зростати і надалі.

  Керівник міні-пекарні Інна Прокопенко під час кризи увесь асортимент свого виробництва звела до чотирьох продуктів. Власний бізнес із випікання унікальних хлібних виробів жінка успішно розпочала ще рік тому. Проте через збільшення витрат на енергоносії довелося скорочувати виробництво. Коли й це не допомогло - вирішила підвищувати ціну на продукцію.

  Дорожчати буде не лише елітний, а й соціальний хліб - каже голова Всеукраїнської асоціації пекарів Володимир Слабовський. Запевняє: виробників навмисно штовхають на підвищення цін. Про зміну вартості енергоресурсів, зокрема газу, попереджають в останній день місяця, коли вже всю продукцію продали задешево. Через це від збитків убезпечитися неможливо. На скільки зросте вартість хліба, не поспішає казати. Проте обіцяє - це відбуватиметься щоразу з подорожчанням енергоресурсів.

  Експерти ж прогнозів не бояться. Кажуть, хліб може подорожчати щонайбільше на 20-30 відсотків. Більшого пекарям просто ніхто не дозволить. Принаймні до виборів.

  Чи дозволять пекарям підвищити ціни, чи їхнім намірам завадять дотаціями, в Міністерстві агрополітики коментувати відмовилися. Не пояснили цього і в Державній інспекції з контролю за цінами. В обох установах послалися на брак часу.

  Азад Сафаров, Денис Ковальов, Андрій Асауленко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.42Мб)


  Попередній матеріал
  Черновецький візьме участь в перегонах на іподромі
  Наступний матеріал
  Триває рецесія найпотужніших економік світу (репортаж)
  Теги:
  Loading...