5.ua

Нещодавно на кордоні з Росією в селі Красна Талівка виріс паркан із колючим дротом [відео]

   

  Ірина Букіна, мешканка села Красна Талівка:«Там у нас живут дети, у кого-то родители. Меня туда не пускают на велосипеде я туда проехать. 5 километров а туда больше ста. Я не могу ни сумки передать, я не могу внучку посмотреть, ни гостинцев передать, они сюда не могут приехать. Мы не можем общаться нормальномо».

  Сільський голова невдоволених односельчан намагається заспокоїти. Каже люди мають зрозуміти, що це державний кордон і перетинати його потрібно через спеціально обладнані переходи. Але коштів на їх будівництво, а це приблизно сімсот тисяч гривень - місцева влада не має. Сподівається на допомогу з району.

  Дмитро Винник, голова Красноталівської сільської ради:«Тяжело, аж не вертимся что такое может быть, что кто-то мог загородиться. Люди правду наче говорят, а не поймут, что то граница настоящая. Я им об’ясняю, что закон такой мы ничего не можем сделать. Будем жаловаться дальше. Пока жалуются мне. Будем ехать и в районе говорил, но не в моих силах и людей».

  Встановлювати паркан із колючим дротом почали ще кілька років тому. За словами прикордонників - щоб захиститися від контрабандистів та не допустити розповсюдження наркотиків та зброї.

  Віталій Гордейчук, начальник прес-служби Луганського прикордонного загону: «На даний час демаркації кордону не проводилась, є тільки делімітація кордону. Ці споруди встановлює кожна сторона на своїй території дес. За 10-15 метрів від лінії державного кордону, умовної лінії. Це для всієї області проблема. Якщо угодою передбачено 50 із них відкрито лише 11. це є проблема».

  Поки влада шукає кошти на зведення у Красній Талівці місцевого пункту пропуску місцеві – шукають обхідні шляхи.

  Лілія Прокопенко, Віктор Прокопенко, Луганщина, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  ЦВК відмовилася реєструвати дві ініціативні групи щодо проведення всеукраїнського референдуму про приєднання України до МС
  Наступний матеріал
  Водій в'їхав у зупинку громадського транспорту - 2 загиблих
  Теги: