5.ua

Люди з обмеженими можливостями просять владу не проводити геноцид проти них

  Їхній світ - обмежений інвалідним візком і пенсією у тисячу гривень. Люди з вадами руху, просять державу підняти соціальні виплати щонайменше до рівня прожиткового мінімуму.

  Його звати Юрій Георгійович. У 2001-му році потрапив у автомобільну аварію. Відтоді броварчанин - інвалід першої групи.

  Юрій Корольов, інвалід першої групи:«Была семья, но жена меня оставила. после того, как я стал инвалидом. сказала, живи как хочешь. ну...та это неважно».

  У свої 38 років чоловік у відчаї - лишився наодинці з усім світом. Через недугу - не може працювати. Відтак єдиний дохід - пенсія - 1050 гривень.

  Юрій Корольов, інвалід першої групи:«Пенсии мне вообще ни на что не хватает. Я вам честно говорю. Вот даже на кошку. Во-первых, а во-вторых мне надо лекарства покупать. Это очень дорого все стоит».

  Наш другий герой - Сергій Гуцало. Інвалід другої групи. На відміну від броварчанина Юрія, пересуватися без інвалідної коляски він не може. Попри це вже другий рік працює в охоронній службі одного з підприємств. Бо пенсія - мізер.

  Сергій Гуцало, інвалід другої групи: «960 гривень моя пенсія».

  Журналіст, 5 канал: «А, як ви живете на такі гроші?»

  Сергій Гуцало, інвалід другої групи: «Оце так живемо. Ледве кінці з кінцями зводимо».

  Нині держава поставила в рамки виживання усіх людей з обмеженими можливостями. Соцвиплати нижчі навіть від прожиткового мінімуму. Цих грошей - каже голова громадської організації, яка опікується правами людей з особливими потребами в Броварах Київської області, вистачає лише на сплату комунальних послуг і найелементарніші харчі. Та й то - на два-три тижні.

  Олег Іваненко, голова громадської організації "Прагнення": «Ситуація складається настільки критично, що заявляю вам авторитетно - на рівні геноциду людей з обмеженими можливостями. За останній місяць затримка у виплаті навіть цих копійок була від одного тижня до трьох, інфляція вже цю суму з’їла, ви бачите що робиться з доларом».

  Олег Іваненко знає про проблеми людей з вадами руху не з розповідей. У 16ть невдало стрибнув у воду. Скрутив шию. І ось уже понад десятиріччя сам не встає з візка. Питання про збільшення виплат інвалідам ставив руба в Мінсоцполітики та профільному комітеті Верховної Ради. Та безрезультатно. Іваненко стверджує - рецепт мінімального щастя інвалідів - простий.

  Олег Іваненко, голова громадської організації "Прагнення": «Як мінімум і негайно - перерозподіл пенсійного забезпечення, і тих у кого пенсії - 15-20 тисяч гривень - треба зробити вольове рішення і забрати ці пенсії 15 відсотків і переділити між тими людьми 1,2, 3 групи інвалідності».

  Зняти 15-відсоткові "грошові вершки" керівник громадської організації пропонує з пенсій прокурорів, суддів і нардепів. Голова парламентського комітету з питань інвалідності тим часом каже соціальні питання в зв’язку з подіями з російською агресією відклали у довгий ящик.

  Валерій Сушкевич, голова комітету Верховної Ради з питань пенсіонерів та інвалідів: «Це складне питання. Тому що складових дуже багато. Сьогодні питання вирішено з боку допомоги міжнародних інститутів, тільки пізніше ми можемо відповісти прогнозовано, що і скільки ми можемо підвищувати для наших пенсіонерів».

  Броварчанин Юрій Корольов каже - на допомогу від держави не сподівається. Переконаний - все залежить лише від нього самого. Утім миритися з ганебним поділом на інвалідів і не інвалідів не збирається.

  Юрій Корольов, інвалід першої групи:«Что я хуже чем все, или что? То, что я инвалид, еще не означает, что я блин больной какой-то. Я надеюсь только на себя самого».

  Ганна Рибалка, Нонна Лактіонова, Валентин Стрельцов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У ДАІ запропонували збільшити швидкісний режим на вулицях Києва
  Наступний матеріал
  Обама попереджає Росію про можливість подальших санкцій та міжнародну ізоляцію
  Теги:
  Loading...