5.ua

Обама попереджає Росію про можливість подальших санкцій та міжнародну ізоляцію

  Президент США Барак Обама попереджає Росію про економічні санкції та міжнародну ізоляцію у разі продовження вторгнення в Україну.

  Про це Обама заявив сьогодні під час брифінгу, повідомляє УНІАН з посиланням на сайт Білого дому.

  "Сполучені Штати Америки підтримують народ України в їхньому праві самим визначати свою долю. Територіальна цілісність і суверенітет мають поважитись і дотримуватись", - заявив він.

  Обама ще раз наголосив, що "проведення референдуму в Криму явно порушує Конституцію України і міжнародне право і не буде визнано міжнародним співтовариством". Також він заявив, що запровадив заходи, які стали відповіддю на те, що відбувається в Україні і ці заходи спрямовані проти Росії.

  "Перш за все ми вводимо санкції у продовженні того, що почалося два тижні тому стосовно тих осіб, які підтримують порушення територіальної цілісності України, яких ми вважаємо відповідальними за це", - повідомив американський президент.

  Також, зазначає Обома, "я підписав нове розпорядження, яке розширює масштаб цих санкцій. Я поширюю ці санкції на ряд посадових осіб Росії і всіх осіб, які надають матеріальну допомогу посадовим особам російського уряду".

  Крім цього США висловлює "готовність ввести подальші санкції, якщо це буде необхідно. Ми також продовжуємо тісні консультації з нашими європейськими партнерами щодо можливих санкцій проти Росії".

  "Міжнародне співтовариство буде стояти спільно на захисті територіальної цілісності і недоторканості", - підкреслив Обама.

  "США будуть роз’яснювати Росії, що подальші провокації в Україні нічого не досягнуть, окрім подальшої ізоляції Росії. Якщо Росія буде продовжувати вторгнення в Україну ми готові застосувати наступні санкції", - наголосив Обама.

  За його словами, наступні санкції будуть спрямовані проти економіки Росії. "І це буде вибором Росії продовжувати або не продовжувати ескалацію ситуації", - додав американський президент.

  "Я як і раніше вірю, що можливі дипломатичні шляхи вирішення цієї кризи і налагодження відносин між Росією і Україною і що російські війська повернутися на свої бази і російський уряд почне діалог з українським, який відкритий до того, щоб провести конституційну реформу, вибори цієї весни", - наголошує президент США.

  "Поки ці процеси не почалися, ми будемо твердо стояти на своїй позиції на підтримку України", - запевнив Обама.

  Попередній матеріал
  Люди з обмеженими можливостями просять владу не проводити геноцид проти них
  Наступний матеріал
  Турчинов: Ми не будемо економити на безпеці та обороні
  Теги:
  Loading...