Фото dyvys.info

Недужі українці просять фармацевтів не підвищувати ціни на ліки

  Не продавати Україні ліки за ціною золота – з таким проханням пацієнти звернулися до фармацевтичних компаній. Ідеться про препарати, які купує Міністерство охорони здоров'я за програмами державних закупівель. Активісти підрахували: від початку року ціни на такі медикаменти зросли в середньому на 60%. За таких умов, кажуть у Мінохорони здоров'я, грошей на препарати для всіх хворих у держави не вистачить.


  Під загрозою браку життєво необхідних ліків найближчим часом можуть опинитися тисячі пацієнтів, які отримують медикаменти за однією з програм державної допомоги, кажуть представники організацій взаємодопомоги недужих. Серед таких – хворі на гепатит, туберкульоз, ВІЛ/СНІД та ще більше трьох десятків захворювань. Виною усьому – підвищення виробниками цін на медпрепарати. Активісти підрахували, що від початку року в середньому вартість ліків зросла на 60%, деякі з них стали втричі дорожчими.

  У квітні пацієнтські організації підписали меморандум із фаркомпаніями, за яким ті пообіцяли знизити ціни на тендерні препарати до рівня минулорічних. Утім – обіцянку виконали лише деякі підприємства. За роз'ясненнями журналісти звернулися до кількох фармацевтичних компаній, проте жодна поспілкуватися зі знімальною групою "5 каналу" часу не знайшла.

  Підвищення цін, пояснюють, у Мінохорони здоров'я, пов'язане з інфляцією та політичною ситуацією у країні. Через це тендери на закупівлю вдалося провести лише цього місяця, замість запланованого березня. Нині у бюджеті на ліки є трохи більше 2-х мільярдів гривень – необхідно знайти ще дев'ять.

  "Тієї кількості закуплених медикаментів, що були у 2013 році нам здійснити буде неможливо фізично. Зможемо закупити і покрити потреби по держпрограмам тільки близько 30% за держпрограмами", – скаржиться міністр охорони здоров'я України, і навіть радить хворим самим шукати кошти.

  У МОЗ повідомили, що на деякі хвороби запасів ліків залишилося на 2-3 місяці, тож Міністерство вже звернулося до Кабміну та Верховної Ради з проханням збільшити бюджет на держзакупівлю медикаментів. А три тижні тому написали листа до ВООЗ, ЮНІСЕФ, Світового банку та представництва Євросоюзу в Україні, щоб ті надали гуманітарну допомогу медикаментами. Утім, відповіді поки що не отримали.

  Анна Грішина та Іван Вірченко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Автомайдан відправив уже 4-й медичний автомобіль на Схід
  Наступний матеріал
  Ізраїль заблокував укладення нових контрактів на поставку безпілотників у Росію