Микола Бутрименко
Микола Бутрименко 5 канал

"Не знав, що "ДНР" є терористами": апеляційний суд почав розгляд справи Миколи Бутрименка

Читайте по-русски
Представники потерпілих і прокуратура вимагають для Бутрименка довічного ув'язнення

Запорізький апеляційний суд почав розглядати справу Миколи Бутрименка, засудженого за фінансування тероризму. Потерпілі вважають його винним у загибелі десятьох військовослужбовців, про місце перебування яких Бутрименко повідомив бойовикам у 2014 році. Які питання встигли розглянути судді – чула кореспондентка "5 каналу" Наталія Світлова.

Представники потерпілих і прокуратура вимагають для Бутрименка довічного ув'язнення. Засуджений свою провину заперечує і оскаржує 8-річний вирок. Каже, що у 2015-16 роках так звана "ДНР" ще не була визнана терористичною організацією, тож він сплачував там податків.

Представниця потерпілих у суді вкотре заявила, що суд першої інстанції перекрутив або не взяв до уваги деякі факти, про які повідомляли свідки. Засідання тривало недовго – слухання справи відклали на 20 вересня з технічних причин.

"Я вже втомився за цей час чути несправедливість. Якщо навіть відкинути всі припущення і домисли сторони обвинувачення, взяти положення в частині фінансування тероризму, у сторони обвинувачення ніяких фактичних доказів немає", – заявив засуджений.

Представниця потерпілих у суді Олена Яркіна: "Сторона захисту Бутрименко справді робить все можливе, щоб його роль звести нанівець. Бутрименко в цьому судовому засіданні чітко говорить, що його син фінансує тероризм, зараз займається продовженням справи. І я сподіваюся, що Служба безпеки не залишить цей факт просто так, а візьметься за відповідне розслідування".

Нагадаємо, три місяці тому суд першої інстанції засудив Миколу Бутрименка на 8 років ув'язнення з конфіскацією майна. Прокуратура довела, що він повідомив донецьким терористам про групу спецпризначенців, які у 2014 році залишилися у нього вдома. Військовослужбовців бойовики розстріляли. З 19 бійців 10 – загинули, п'ятеро зазнали поранень і потрапили у полон.

Затримали Бутрименка тільки 2 роки потому. Справу передали до суду. Там довели, що Бутрименко фінансував терористів, а зраду, яка призвела до загибелі військовослужбовців, суд визнав недоведеною. Бутрименко з вироком не погоджується і вимагає його скасувати.

Попередній матеріал
Кличко братиме участь у наступних виборах – заява
Наступний матеріал
У Маріуполі попрощалися з двома морпіхами, які загинули під час оборони міста
Loading...