5 канал

Нацрада нині позбавляє ліцензії одного з мовників на Донеччині – Герасим'юк

Нацрада найперше стежить, щоб під будь-яким приводом в Україну не заводилася російська пропаганда

Увага Нацради сконцентрована на тому, щоб не порушувалися закони України, особливо в час проведення АТО. Про таке сьогодні повідомила перший заступник голови Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим'юк в ефірі "5 каналу".

Герасимюк також розповіла, що Нацрада звернулася до суду через мовника з Донецької області, тому що його керівники дозволяли транслювати російські програми. "Ми змушені звернутися до суду щодо позбавлення ліцензії. Тобто отакі речі у нас під контролем", – наголосила вона.

Зауважимо, що 3 серпня 2016 року у ЗМІ з'явилася інформація, що нібито у 2015 році співробітники кількох каналів – "Інтер", "Україна", "Донбас" – затверджували із представниками так званої "ДНР" тексти своїх матеріалів. Нацрада відреагувала, звернувшись до СБУ.

"Ми вчора висловили свою спільну позицію… На жаль, поки що ця вся історія відбувається в медіа переважно. На сьогодні ми ще не маємо відповіді від правоохоронних органів… Крім того, ми наголосили, що Нацрада відреагує в межах наданих нам повноважень на ті порушення, які будуть виявлені, якщо такі будуть виявлені. Бо це поки що в соцмережах, ніхто точно не встановив, чи це реальна переписка, чи це вкид і з якою метою він був зроблений. Єдине, що ми хочемо наголосити, що Національна рада, які і в стосунках з каналом "Інтер", так і з іншими каналами, наполягає на тому, що канали відповідальні, наш ліцензіат, не хто-небудь, не якісь аутсорсингові компанії… Канал, який є нашим ліцензіатом, підписав з нами певні угоди, в яких і пишеться про те, що саме канал відповідальний за ведення редакційної політики, за неухильне дотримання свого статуту, в якому написано, що неприпустимі будь-які порушення закону, ніякі заклики до насильства, розпалювання війни, усі, що заборонені законом, це є відповідальністю і редакційного колективу в тому числі", – наголосила Герасим'юк.

Вона додала: "Інформаційне середовище не може бути простором, де хтось прийшов і щось сказав, а ми за це не несемо відповідальності. Це простір інформаційної безпеки. Ми переживаємо інформаційну війну сьогодні…. Перед Днем Незалежності будуть різні речі. Ми повинні бути пильними і не говорити, що хтось щось сказав, а ми ні при чому".

Як повідомляв 5.ua, 7 липня 2016 року в Україні Нацрада заборонила трансляцію 9 російських телеканалів.

Попередній матеріал
Бойова загроза в Україні залишається надзвичайно високою – Полторак
Наступний матеріал
Вхід – рубль, вихід – два або кілька слів про те, як кримчани втратили більшість своїх свобод
Теги:
Loading...

Відео-інтерв'ю: Коболєв розповів чим загрожує Україні та ЄС "турецький потік"

Відео-інтерв'ю: Матіос розповів, що знайшли під час обшуку у прикордонників

СБУ затримала терориста "ІДІЛ", якого розшукував Інтерпол

Бандера, Шухевич та Савченко: чому українці ідеалізують своїх героїв – інтерв'ю

Прокуратура Криму готує для Інтерполу документи на розшук Аксьонова

Севостьянова: Недоліки системи е-декларування можна усунути за 1-2 тижні - інтерв'ю