5.ua

Національна радіокомпанія влаштувала диктант національної єдності

  Всеукраїнський диктант національної єдності влаштувала сьогодні Національна радіокомпанія з нагоди Дня писемності та мови. Усе, щоб  з'ясувати наскільки добре українці знають рідну мову.

  Ризикнули перевірити свій рівень володіння лише 15 тисяч українців, найбільше сміливців було у Дніпропетровську, Харкові та Львові. Текст диктанту було присвячено Борисові Грабовському, який винайшов телебачення. Серед учасників диктанту, до речі, було багато журналістів. У Києві середня оцінка за іспит становила «п’ять з мінусом», або десять за дванадцятибальною системою.

  Олександр Авраменко, доцент Київського ун-ту ім. Грінченка, автор тексту: «Знак оклику не відчувають, хоча я показував це інтонаційно, і плутають двокрапку і тире, не відокремлюють вставне словосполучення, оце три найтиповіші зараз помилки».

  Марина Гримич, письменниця: «Якщо минулого і позаминулого року я вагалася, то тут мені здавалося, що я все передбачила. Але бачите, все-таки ще не є досконало, треба намагатися і вийти на рівень "5"».

  Отець Георгій Коваленко, речник УПЦ МП: «Користь для себе - перевірити, як після 25 років після закінчення школи ти ще можеш писати. І напевно, користь в тому, що можна онукам і дітям показати, що ти ще щось знаєш, щось умієш».

  Попередній матеріал
  Величезні черги біля кас НСК «Олімпійський» [відео]
  Наступний матеріал
  Власенку закидають нанесення умисних тілесних ушкоджень колишній дружині
  Теги:
  Loading...