Галина Скіпальська 5 канал

Насильство в сім'ї: де шукати допомогу

25 листопада в світі відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок

На знак солідарності в Києві оранжевим кольором буде підсвічено Монумент Незалежності. Також учасники заходу піднімуть 50 підсвічених помаранчевих парасольок на знак підтримки всесвітнього руху з припинення насильства щодо жінок, участі України в цьому процесі. Про це в ефірі "5 каналу" розповіла виконавчий директор МБФ "Українська фундація громадського здоров'я" Галина Скіпальська.

"Сьогодні в кожному місті, селищі, в дуже багатьох куточках України проходять акції, тому не можна говорити, що це буде основна подія, але така подія, якою ми хочемо особливо привернути увагу до проблеми насильства щодо жінок. О 16-й сьогодні ми плануємо з партнерами привернути увагу до теми насильства таким чином, що ми підсвітимо оранжевим кольором Монумент Незалежності. Чому оранжевий? З 1991 року проводяться "16 днів проти насильства", він починається символічно сьогодні, 25 листопада, в День протидії насильства проти жінок і закінчується 10 грудня у День прав людини, таким чином ми показуємо, що насильство проти жінок – це є порушенням прав людини. "Оранжевий день" був запропонований структурами ООН кілька років тому як такий яскравий колір, який привертає увагу і таким чином ми говоримо – ні насильству щодо жінок, що йому нема виправдання, що його не можна допускати.

У нас працює близько 100 соціальних працівників, психологів у МО "Право на здоров'я" і МБФ "Українська фундація громадського здоров'я". Ми кожен день надаємо послуги жінкам, надаємо послуги у 18 регіонах України. Найбільш ефективно працюємо на сході України, це 5 областей – українські території Донецької та Луганської обл., Харківська, Запорізька і Дніпропетровська – де працює 26 мобільних бригад, в кожній бригаді є два психологи і один соціальний працівник, які здійснюють виїзди по домівках. У нас є партнер ГО "Ла Страда-Україна". 3-8-6 – це телефон гарячої лінії. Жінки звертаються на цей телефон, але в регіонах жінки так само вже мають контакти мобільних бригад і напряму звертаються в мобільні бригади", – повідомила Галина Скіпальська.

Про те як боротися за свої права та де знайти допомогу, якщо ви стали жертвою насильства в сім'ї, дивіться у відео:

Нагадаємо, у Facebook стартував флешмоб проти замовчування насильства.

Попередній матеріал
В Ірані зіштовхнулися пасажирські потяги – щонайменше 15 загиблих
Наступний матеріал
Судове засідання по справі "Вбивства людей під час Євромайдану", під час якого допитають Віктора Януковича - відео

ВР ухвалила за основу законопроект щодо запобігання домашнього насильства

"Я не боюсь діяти": У Києві прошла акція проти сексуального насильства

50% викликів до поліції Києва - від жінок, постраждалих від насильства

Майже 4 млн українок хоча б раз у житті зазнавали фізичного насильства