Петро Порошенко 5.ua

"Настав момент Путіну виконати обіцянку" - Порошенко зробив заяву з приводу вироку Надії Савченко

Президент готовий обміняти українську льотчицю на двох російських військовослужбовців, затриманих на нашій території за їхню участь у збройній агресії проти України

Президент України Петро Порошенко зробив офіційну заяву щодо вироку незаконно утримуваній Кремлем українській льотчиці Надії Савченко, оголошеного сьогодні, 22 березня, судом Донецька Ростовської області РФ. Текст звернення оприлюднила прес-служба Президента.

"Шкода. Нічого навіть віддалено схожого на суд в процесі проти Надії Савченко світ не побачив. Це було ганебне судилище, яке країна-агресор влаштувала проти українського Офіцера з великої літери, яка, як і належить, боронила свою землю від ворожих посягань", - сказав Глава держави.

Порошенко наголосив, що Україна ніколи не визнає "ані судилища, ані їх так званого вироку, які своєю абсурдністю і жорстокістю свідчить про повернення російської юстиції в часи Сталіна-Вишинського".

За словами Глави держави, проти всіх, хто причетний до переслідування Надії Савченко, Олега Сєнцова та інших громадян України, українських патріотів-заручників, які незаконно піддаються тортурам на російській території, мають бути запроваджені персональні санкції – як українські, так і міжнародні. Він також підкреслив, що у боротьбі за звільнення Надії Савченко Україну підтримує увесь світ. І відсьогодні ця боротьба вступає у вирішальну стадію. Президент наголосив, що робить все можливе, і неможливе, аби повернути Надію Савченко в Україну.

"Під час зустрічей на найвищому рівні у нормандському форматі я неодноразово піднімав питання звільнення Надії та інших українських заручників і був підтриманий іншими учасниками формату. Президент Путін тоді заявляв, що після так званого судового рішення поверне Надію Савченко Україні. Настав момент виконати цю обіцянку", - повідомив Порошенко.

Президент заявив: "Я в свою чергу готовий передати Росії двох російських військовослужбовців, затриманих на нашій території за їхню участь у збройній агресії проти України. Судовий розгляд їхніх справ знаходиться на фінальній стадії. Одразу після їх завершення я готовий шляхом відповідних процедур забезпечити їхній виїзд до РФ. Такий підхід відповідає пункту шість Мінських домовленостей – про обмін всіх на всіх. І це має бути зроблено негайно".

Порошенко також наголосив, що сьогодні вся Україна поруч з Надією, її мамою Марією Іванівною та сестрою Вірою. "Вірю, що наші спільні зусилля увінчаються успіхом. І Герой України, народний депутат України, офіцер українських Збройних Сил повернеться до нас додому, де ми всі її чекаємо. Слава Україні!" - підсумував Президент.

Як повідомляв 5.ua, сьогодні раніше 22 березня 2016 року російський суд оголосив вирок Надії Савченко - 22 роки позбавлення волі

Попередній матеріал
Рейси з аеропорту "Бориспіль" до Брюсселя скасували щонайменше на два дні
Наступний матеріал
На Львівщині патрульна поліція пострілами зупинила авто з нетверезим водієм
Теги:
Loading...

Савченко у суді заспівала "Горіла шина, палала"

Російський суд визнав вину Савченко

Полозов: На суд у справі Надії Савченко не пуcкають журналістів, але завели "тітушок"

Російський суд назвав Савченко "типовою бандерівкою"

Російський суд оголосив перерву, коли Савченко почала говорити

Надію Савченко конвоюють 16 автоматників – Цеголко