Роман Насіров
Роман Насіров 5 канал

Насіров святий, Насіров бідний, Насіров ліричний: як суд розглядав апеляцію голови ДФС

У підсумку засідання громадськість отримала відповідь на несподіване запитання: що спільного між Ісусом Христом, яблуневим садом на Чернігівщині та податками компанії "Укргазвидобування"

Роману Насірову залишили в силі запобіжний захід – тримання під вартою і суму застави – 100 млн грн. Сьогодні Насіров був не лежачи, а сидячи. І в костюмі з краваткою замість ковдри і крапельниці. Розповідав, що не збирається тікати з України, не має нерухомості за кордоном і взагалі лірик – мріє посадити сад. Адвокати порівняли головного фіскала з Ісусом. Прокурори казали, що підозрюваний може на волі впливати на слідство або просто зникнути. Усе це слухала кореспондент "5 каналу".

Під суд уже сходиться група підтримки. Не Романа Насірова. Навпаки – гучно наполягатимуть, щоб Апеляційний суд залишив головного фіскала за ґратами. Обіцяють не буянити: "Але якщо суд буде вдаватися до якихось незаконних дій або аморальних, то ми будемо вимушені відреагувати".

Активісти вмощуються у м'яких кріслах. Бо розуміють, що судове засідання надовго. Самого ж Романа Насірова, який прибув до суду, охороняють пильно. Затриманий змінив дрес-код. Замість ковдри і крапельниць – на ньому діловий костюм і краватка. Поруч – традиційно армія адвокатів. Насіров прийшов із пакетом. Купу паперів і Кримінальний кодекс приніс. Потім суддям цитуватиме. У судовій залі ж – не проштовхнутися. Народні депутати пильно стежать за процесом. Але не втручаються.

Насіров попросив пересісти за стіл до адвокатів, коли матиме слово. Але суд відмовив. Захист же просить взагалі випустити затриманого. Обіцяють: той не тікатиме. Раніше ж не втік. "Він як голова ДФС робив усі дії, щоб сприяти детективами НАБ, він постійно давав пояснення і приходив на допити", – заявляє адвокат Кузьменко.

Захисники так розійшлися, що порівняли свого клієнта з Ісусом Христом. Мовляв, вулиця тисне на судовий процес. І вимагає видовищ, а не справедливого вироку. Адвокат Петренко зазначає: "Кілька сотень людей вимагають зараз розіп'яти Насірова, древні римляни говорили, що потребує суспільство хліба й видовищ. Я прошу суд не піддаватися на тиск, пам'ятати високе звання судді своє".

Туди ж і Насіров хилить. Хвилюється за своїх колег по роботі. Бо, каже, ті побачать його за ґратами і взагалі перестануть підписувати будь-які документи. Тим більше, коли йтиметься про надання розстрочки. А саме за це він опинився, за обвинуваченням прокуратури, в СІЗО. Та Насіров наполягає – відстрочку у сплаті податків компанії "Укргазвидобування" давав законно.

Він довго посилався на статті КПК і підозру щодо себе називав необґрунтованою. А детективів НАБУ –нефаховими. Наполягав, що тікати з України наміру не має. Нерухомості за кордоном не має. Статків небагато. Але прокуратура – зазирнувши в гаманець головного фіскала, запевняє – з фінансами у Насірова все гаразд.

За підрахунками прокуратури, лише готівки у Насірова на понад 50 млн грн. Та ще квартири, машини і чималий шмат землі у Чернігівській області. Відсторонений голова ДФС пояснює: "Дійсно є орендована земля у Чернігівській області, де я все життя мріяв посадити яблуневий сад, просто щоб було зрозуміло".

Але прокурори наполягають: застава у 100 млн грн для Насірова замала. І просять її збільшити. Колегія суддів залишає запобіжний захід без змін. Черговий адвокат фіскала Олександр Лисак повідомляє: "Зараз він їде до Київського слідчого ізолятора, ми заставу поки не розглядаємо. Ми хочемо побачити аргументи, чому суд не задовольняє. Ми зараз чекаємо повний текст і готуємо заяву до Європейського суду з прав людини".

Прокурор САП Андрій Перов, у свою чергу, інформує: "Роман Насіров, уже після рішення суду, заявив – заставу не вноситиме. Не має 100 млн і просити у друзів не хоче. Так само не проситиметься в іншу з камер у СІЗО. Там він перебуватиме до 30 квітня. 

Анна Мірошниченко, Людмила Голоднік, "5 канал"

Попередній матеріал
"Закон Савченко": у поліції розповіли, як в Україні змінилася криміногенна ситуація станом на початок 2017-го
Наступний матеріал
Коваль: Визвольна війна триває. І ворог той самий, і розуміє лишень те саме - силу й ненависть
Loading...

"Насіров і запобіжний захід": Нові пригоди головного фіскала – "Час. Підсумки тижня"

Сьогодні суд розгляне апеляцію Насірова

Топ-5 найгостріших відео тижня: інтерв'ю Майкла Щура та вірш від Яніни Соколової

НАБУ обшукує управління ДФС у Харківській області

Адвокат пояснив, чому Насіров не з'явився у суд, коли зачитували рішення про арешт

У суді зачитали повний текст рішення про арешт Насірова – підозрюваний відмовився покидати СІЗО