Напередодні свята ЗСУ у Президентському полку провели День відкритих дверей [відео]

  День відкритих дверей у Президентському полку. До елітної військової частини покликали учнів старших класів та журналістів. Перших хотіли звабити службою у війську, другим - прозвітувати про досягнення у 2012 році.

  Усі разом і майже завжди синхронно новообранці окремого полку Президента України хвацько крутять церемоніальні карабіни з багнетами. Офіцер, що оголосив виступ, запевняє - придумали це самі солдати з роти почесної варти. На урочистих заходах за участі керівництва країни їм зазвичай доводиться хіба марширувати та стояти струнко. Сьогодні ж можуть "відірватися" на повну. Сержант довіряє їхній майстерності і безстрашно крокує поміж клинками.

  Розважають глядачів і бійці музичного фронту. Президентський оркестр грає сьогодні не гімн України чи інших держав, а попурі з пісень Володимира Івасюка, та ще й пританцьовує.

  Черга з крупнокаліберного кулемета змушує всіх зненацька присісти. Одягнені по погоді - у білих маскхалатах - бійці з роти спецпризначення б`ють один одного, знімають чатових. І звісно ж, демонструють улюблену розвагу - розбивають цеглу руками.

  За всім цим спостерігають майбутні військові - хлопці-ліцеїсти. І ті, у кого ще є вибір - йти до війська, чи не йти. Думки київських школярів щодо перспективи одягнути однострій різні.

  Школяр: "Я все рівно не бачу ніякого сенсу йти в армію".

  Школяр: "Я, звичайно, коли побачив, як вони їздять на БТРах - а мені техніка подобається - то мені самому захотілося".

  Школяр: "Не хочу йти в армію теж. Тому що армія ламає людей".

  Журналіст: "А за яких умов погодилися б піти?"

  Школяр: "Війна, тільки війна".

  Про майбутні принади служби в українському війську розповідають журналістам у казармі. Обіцяють зростання зарплати з нового року, квартири і нову техніку. Щоправда, як і щороку, військовим знову дають менше, ніж просили. Хотіли майже 23 мільярди гривень.

  Офіцер ЗСУ: "Міністерство оборони погодилося мати бюджет на рівні 18,8 млрд. Але кінцевої цифри ми не знаємо, тому будемо чекати кінцевого рішення Верховної Ради".

  Свій бюджет військові дізнаються якраз на свято. 6 грудня - 21-ша річниця Збройних сил України.

  Олександр Аргат, Іван Вірченко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Віталій Кличко вручив Мухаммеду Алі корону "Короля боксу"
  Наступний матеріал
  У Мехіко мітингували з вимогою звільнити заарештованих демонстрантів
  Теги: