Найбільша в Європі пустеля знаходиться в Україні (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  На Херсонщині. Тут є все, окрім верблюдів - справжні бархани, оазиси, і 50-ти градусна спека влітку. Олешківські піски незабром мають стати національним парком. А поки що більшість українців взагалі не знають про її існування.
  Безкрайні бархани. Більше ніж сто п`ятдесят тисяч гектарів. 30 кілометрів з Заходу на Схід і 150 з Півночі на Південь. Пішки навряд чи обійдешь. Та й спеку витримує не кожен, як людина так і автомобіль.

  Сюди б іще верблюдів, жартують місцеві. Тоді б усе по-справжньому. Хоча й без такої екзотики - відвідувачів аж надто. Є й такі, що під`їжджають сюди на власному авто. Однак самі мандрувати пустелею не наважуються. Загубитися легко. Один із туристів, який залишив свою машину посеред пустелі, шукав її майже дві доби.

  Анна Мірошниченко, 5 канал: "Не Сахара, звичайно, але вражає. Справжня українська пустеля. Яскраве нещадне сонце, майже немає дощу, а влітку пісок прогрівається до 75 градусів за Цельсієм".

  Про Олешківські піски мало хто знає. Колись це була секретна територія - військовий полігон, на якому льотчики відпрацьовували влучність бомбометання. Після війни по периметру пустелі висадили ліс, щоби піски не просувалися далі. Однак ці 100 гектарів лісу не взмозі захистити мешканців від суховіїв.

  Михайло Ашихмін, заступник голови Херсонської ОДА: "Була велика піщана буря. Неба не було видно. Повітря все було у піску і дійшло до Херсона. Десь добу цілу в повітрі були оці частинки, піщинки".

  Торік у цих краях побував Президент. І вирішив дати Олешківськівським піскам статус національного парку. Нині херсонські чиновники готують усі необхідні документи. Коли це станеться - очікують на потік туристів з усієї Європи. А поки що ж вітчизняна пустеля -  біла пляма на мапі навіть для самих українців.    

  Анна Мірошниченко, Олександр Зіменко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.97Мб)
  Попередній матеріал
  Спецназівці з Головного управління розвідки продемонстрували журналістам свої можливості
  Наступний матеріал
  В китайському Сичуані чекають на повені
  Теги: