Георгій Тука
Георгій Тука 5 канал

"Надто важкі умови виживання": Тука розповів про життя переселенців в ОРДЛО та в Україні

Є істотна відмінність між тими, хто залишав Донбас у 2014-2015 роках, і тими, які переїздять зараз

В України зростає кількість переселенців. За останніми даними, їх налічують уже майже 1,6 млн осіб. Таку тенденцію в ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" пояснив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука. 

"Надто важкі умови виживання на окупованих територіях. Попри те, що і в нас далеко не солодкі, більшість людей обирає більш-менш сприятливі умови – хоча би територію, на якій діє закон. Зустрічають їх тут здебільшого позитивно. Дякувати Богу, ми вже пройшли той період 2015-го і першої половини 2016 років, коли неправильно вели свою політику деякі засоби масової інформації, коли фактично формували негативний образ переселенця, повідомляючи, що десь хтось вчинив п'яну бійку, щось поцупив. Зараз таких явищ не спостерігається, але, разом з тим, казати, що ми з розпростертими обіймами чекаємо на всіх – це було б нещиро і нечесно", – зазначає Тука. 

Він також додає:

"Є істотна відмінність між людьми тієї першої хвилі (2014-2015 роки) і тими людьми, які переїздять зараз. Бо здебільшого ті, хто вирішує перебратися зараз, попередньо приїджають, шукають собі домівку, роботу, тобто заздалегідь готуються до такого непростого шляху".

Прокоментував Тука і озвучений середній дохід на одного переселенця (нині становить 2187 грн – ред.) та низький рівень зайнятості внутрішньо переміщених осіб.

"Це середній дохід на кожного переселенця. Річ у тому, що якщо взяти демографічний зріз всіх зареєстрованих переселенців, то величезна кількість – це люди похилого віку (пенсіонери) і діти. Тому я не можу сказати, що на підставі цих статистичних даних можна робити якісь висновки", – каже заступник міністра.

Більше подробиць – у відео:

Попередній матеріал
Автомобільна траса не зможе впоратися: Омелян спрогнозував різке зростання пасажиропотоку в аеропорту "Бориспіль"
Наступний матеріал
Крим має стати майданчиком для міжнародних перемовин, тільки так Путін піде на поступки – Чийгоз