На Запоріжжі підприємці взялися відновлювати популяцію червонокнижних осетрів

Дізнатися, чи вдалою була така спроба, можна буде лише через десять років

На Запоріжжі у річку Берду випустили 20 тисяч мальків осетра, занесеного до Червоної книги України. Про це повідомляє "5 канал".

Як зазначається, у руслі водойми риба має прилаштуватися до існування у природних умовах. У такий спосіб місцеві підприємці намагаються відновити популяцію азовських осетрів.

Загалом цього року у річку планують випустити 150 тисяч мальків. Щоб риба без перешкод вийшла в Азовське море, інспектори рибоохорони розчищають русло річки від бракон'єрських сіток.

"З моменту випуску осетра в річку Берда, у Бердянському територіальному відділі була створена оперативна група для контролю та моніторингу саме безпосередньо цієї ділянки від місця випуску до Азовського моря. Цією групою регулярно проводяться рейди з контролю та відбору заборонених знарядь ловлі", – пояснив начальник Бердянського територіального відділу "Азоврибохорони" Олександр Асєєв.

"У 2006 році ми прийняли рішення побудувати осетровий завод, підготували виробників ще до того, як вона (риба) потрапила до Червоної книги. Зараз ми бачимо результат та відпускаємо їх (мальків)", – додав директор підприємства "Бердянский осетровий завод" Сергій Матвіїв.

Зазначимо, що дізнатися, чи вдалою була спроба збільшити популяцію азовського осетра, можна буде лише через десять років.

Дивіться також: Врятувати хижака: Унікальний центр реабілітації тварин рятує двох червонокнижних птахів

Попередній матеріал
Штайнмаєр: ситуація на Сході залишається хиткою, на Донбасі знову посилилися бойові дії
Наступний матеріал
Заступник генпрокурора: за що затримали в Панамі Каськіва

Врятувати хижака: Унікальний центр реабілітації тварин рятує двох червонокнижних птахів

Браконьєри застрелили червонокнижну тварину на Житомирщині

На Одещині прикордонники затримали двох осіб за незаконний вилов риби, яка занесена до Червоної книги (відео)

Поліцейські доставили збиту лисицю до Одеського зоопарку