5.ua

На Закарпатті СБУ оголосила про підозру засновнику місцевої газети за сепаратистські заклики

  В Закарпатській області слідчі СБУ оголосили підозру засновнику-головному редактору місцевої  газети "Рабоче-крестьянская правда", на шпальтах якої містилися матеріали, з ознаками розпалювання міжнаціональної ворожнечі та посягання на територіальну цілісність і недоторканість України.


  Про це у СБУ повідомили 11 листопада.

  Зокрема, в одному з номерів цієї газети були оприлюднені пропагандистські матеріали із закликами протидіяти центральній владі України, підтримати сепаратистські настрої у східних регіонах.

  За висновком експертів надруковані в газеті матеріали створюють негативний образ України, принижують  національну честь та гідність українців та окремих представників нацменшин, можуть сприяти розпалюванню національної ворожнечі та ненависті.

  "Наклад газети вилучено як речовий доказ у рамках кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі) та ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань) Кримінального кодексу України. СБУ спільно з органами прокуратури ініціює скасування реєстрації цього друкованого видання", - повідомили у Службі.
  Попередній матеріал
  Мінкульт призначив нового керівника Національного центру Олександра Довженка
  Наступний матеріал
  У Хмельницькій області невідомою речовиною отруїлися 9 працівників цукрового заводу