На Закарпатті подорожчали продукти харчування (РОЗШИРЕНО)

  У регіонах країни не так райдужно сприймають досягнення влади. Слідом за стрибком цін на пальне - дорожчають продукти харчування. Зокрема, на Закарпатті піднялися ціни на овочі та фрукти, а ще олію та м`ясо, цукор та хліб. Чиновники кажуть - зупинити подорожчання не в їхніх силах.
  Віра Бондаренко на центральному ринку Ужгорода овочами торгує уже 3 роки. Каже, такого низького  попиту, як за останній тиждень, на її пам`яті ще не було.

  Віра Бондаренко, продавець ринку: "Я іду людям на уступки, ріжу головку капусти чи пополам чи на четверту частину, аби могли зварити собі борщу чи на салат, бо ж хто тепер може собі дозволити купити за 20 гривень головку капусти".

  На ужгородських ринках ціни на деякі продукти зросли майже на чверть. Рекордсмен із здорожчання - соняшникова олія. Також підвищилася вартість овочів, фруктів,  хліба та м`ясопродуктів. До прикладу, якщо раніше кілограм м`яса продавали в середньому за 30 гривень, то нині його вартість 37-40 гривень за кілограм.

  Анна, покупець: "А що робити, потрібно купувати, пізніше буде ще дорожче ціни ростуть кожну годину".

  Василь Ігнаць, продавець м`яса: "Більше на кості беруть, м`якоть зараз дуже дорого коштує, ососбливо телятина, якщо брати співвідношеня м`яса і кістки, то дуже дорого".

  Зупинити здорожчання продуктів на ринках області чиновникам не під силу. Повноваження інспекції контролю за цінами поширюються лише на суб`єктів підприємництва - тобто на власників магазинів та гуртових складів, а от на базарних торговців -  ні.

  Любов Стебницька, начальник інспекції з контролю за цінами в Закарпатській області: "На сьогодні ми здійснили перевірки більше 110 суб`єктів підприємництва і встановили порушення у 46% перевірених".

  Порушення стосуються в основному завищення  торговельної надбавки  - кажуть у держіспекції. За Законом, вона має становити 15% від вартості продукту, натомість її часто завищують до 30. Однак покарання за такі порушення мізерні, тому підприємці таких перевірок особливо не лякаються. 

  Галина Ярцева, Микола Скунць, 5 канал
  Попередній матеріал
  БЮТ вимагає переглянути законність рішень, ухвалених їхніми депутатами-перебіжчиками
  Наступний матеріал
  ДАІшники показали журналістам новий пристрій визначення швидкості (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...