демаркація 5.ua

На Волині протестують проти "неправильної" демаркації кордонів з Білоруссю

Українські прикордонники також стверджують, що білоруси працюють винятково в межах кордонів, зафіксованих три роки тому двосторонньою угодою

Мешканці прикордонного села Ветли на Волині виступили проти державних знаків вздовж лінії кордону з Білоруссю. Жителі обурені тим, що Білорусь - розширює розташований на її території Жирівський канал. Про це повіддомляє кореспондент 5-го каналу.

За словами мешканців, розмежування відбулося неправильно і протестують проти фіксації помилки. Селяни наполягають, що Україна втрачає свою територію, зокрема жирівський канал. Люди заблокували роботу з облаштування кордону і погрожують знищити техніку сусідньої країни.

Пристрасті на українсько-білоруській межі розгорілися після того, як дві держави розпочали демаркацію. 

"Білорусь почала копати отой Державний кордон, отой канал. Він шириною десь 40 метрів, глибиною 3 і більше метрів", - розповів  мешканець села Яків Ярмолюк.

Селяни переконані, делімітація була проведена з порушеннями, і Україна через це втрачає свою територію. Білоруські прикордонники запевняють: на чужі землі не зазіхають.

"Смуга кріплення Держкордону становить 5 метрів у кожну сторону. От саме 5 метрів Республіки Білорусь ми й робимо. Тобто рубаємо ліс, викорчовування пеньків, засипання підкореневих ям.... останній етап – це встановлення прикордонних знаків", - розповів начальник відділу Державної прикордонної служби Білорусі Володимир Клєшньов.

Українські прикордонники також стверджують, що білоруси працюють винятково в межах кордонів, зафіксованих три роки тому двосторонньою угодою. Облаштування демаркації свого кордону білоруська сторона продовжить після травнених свят.

"Пропозиції місцевих органів влади щодо відведення відповідних земельних ділянок були враховані. Ця робота закінчилася підписанням 1997 року Договору між Україною й Республікою Білорусь про Державний кордон... 2015 року він зареєстрований в ООН", - сказав помічник Голови Держприкордонслужби України Сергій Воронний.

Нагадаємо, що неспокійно поблизу Ветлів було з березня, коли Білорусь почала облаштовувати кордон. Тоді через погрози селян - знищити техніку - робОти навіть припинили. Вдруге конфлікт загострився на початку травня. Та після зустрічі із прикордонниками і місцевими чиновниками - ситуацію вдалося владнати.

Попередній матеріал
На лінії фронту різко активізувались ворожі снайпери – штаб АТО
Наступний матеріал
У Лондоні відбулася церемонія інавгурації нового мера мусульманина Садіка Хана
Теги:
Loading...
Китай звинуватив США у порушенні свого морського кордону

Китай звинуватив США у порушенні свого морського кордону

Як "антиофшорна" група боротиметься із виведенням грошей за кордон - інтерв'ю Ніни Южаніної

Як "антиофшорна" група боротиметься із виведенням грошей за кордон - інтерв'ю Ніни Южаніної

В Україну з Росії в’їхало 10 одиниць бронетанкової техніки – Держприкордонслужба

В Україну з Росії в’їхало 10 одиниць бронетанкової техніки – Держприкордонслужба

Уряд зробив ще один крок до спрощення закупівель ліків з-за кордону

Уряд зробив ще один крок до спрощення закупівель ліків з-за кордону