На власному прикладі: як священнослужителі обирали сімейних лікарів, щоб підтримати медреформу

Отець Олександр зауважив, що процедура підписання проста, не потребує багато часу та великої кількості персональних даних

Церква за медичну реформу! З десяток священнослужителів, а кілька з них разом зі своїми сім’ями, обрали сімейного лікаря та підписали з ним електронну декларацію. Власним прикладом вони хочуть переконати парафіян обирати лікарів та підтримувати реформу.

Отець Олександр Трофимлюк одним із перших серед священнослужителів підписав декларацію з сімейним лікарем. Розповідає, довго вагався, але, зрештою – наважився. Каже, процедура підписання проста, не потребує багато часу та великої кількості персональних даних. Також наголошує, що церква підтримує реформи, які сприяють здоров'ю людей.

"Є приказка: в здоровому тілі – здоровий дух. І хоч церква змінює акценти, ставить на перше дух, але здорове тіло теж надзвичайно важливе. Лікарі це є ті знаряддя, руки божі, які допомагають людині бути здоровою", – переконаний перший проректор Київської православної богословської академії УПЦ КП отець Олександр.

Священик Сергій Колот прийшов разом із дружиною Ольгою. Розповідають, що про нову систему знають поки що небагато, але вже помітили її переваги над старою.

"Це зручно, це економить час, і це певною мірою розвантажить фахівців під час роботи з обслуговування населення", – ділиться своїми враженнями священик.

Лікар Михайло Наумов однією з найбільших переваг нової системи називає повну свободу вибору.

"Пацієнти самі собі обирають того лікаря, до якого вони хочуть звертатися, в кого вони хочуть обслуговуватися, незалежно від місця реєстрації, незалежно від місця перебування", – запевняє лікар.

А диякон Михайло Омельян хоче власним прикладом переконати парафіян підтримати медичну реформу.

"Ми як священнослужителі, показуємо приклад заповнивши сьогодні самі ці декларації. Також ми закликаємо парафіян для їхнього безпечного життя, здоров'я заповнювати і користуватися реформою і медичними послугами", – розповів кандидат богословських наук Михайло Омелян.

Кампанія "Лікар для кожної сім'ї" триває три місяці. За цей час свого лікаря вже обрали більше як 12 мільйонів українців.

Ірина Сисак, Василь Дендін, "5 канал"

Попередній матеріал
ВР дала "зелене світло" здешевленню розмитнення автівок на іноземних номерах – подробиці
Наступний матеріал
Ліцензія пілота не потрібна: у США презентували електромобіль, який літає – відео

Кожна країна має право на незалежну Церкву – Президент

Мало не кожен дощ – руйнівний: у Чернігові негода "змиває" національні пам'ятки

Реформуватимемо не тільки "залізо": які зміни чекають екстрену медицину в Україні

"Конкуренція – велика сила": скільки грошей і за що отримуватимуть медзаклади від Нацслужби здоров'я – сюжет

"За фуфломіцини та лежання на ліжку не платитимо": МОЗ про наступний етап реформи

Заступник голови МОЗ Павло Ковтонюк і батько Павла Гриба в "Інформаційному вечорі" на "5 каналі"