5.ua

На Вінниччині з’явилась перша в Україні мобільна лабораторія діагностики зору

  Першу в Україні мобільну лабораторію для діагностики зору отримали мешканці Вінниччини. Машину привезли на базу обласного клінічного ендокринологічного диспансеру. Насамперед, допомогу обіцяють людям, хворим на цукровий діабет, адже саме вони перебувають у групі ризику захворювань очей.

  Вінниччина посідає одне із перших місць за рівнем захворюваності на цукровий діабет. Несвоєчасне виявлення хвороби призводить до інфарктів, інсультів і сліпоти.

  Головний лікар Вінницького обласного клінічного ендокринологічного диспансеру Пилип Прудиус зазначає: під найбільшою загрозою – хворі на діабет 2-го типу, який 5-10 років протікає без симптомів, тому зараз важливо обстежувати максимальну кількість людей.

  Тепер, за допомогою пересувної лабораторії виявити очну недугу, а отже і розпочати вчасне лікування - буде значно легше.

  Цей автомобіль – єдиний в Україні. Кілька таких є у Європі. Його подарували вінничанам у рамках спеціального проекту "Української діабетичної федерації". Фахівці обіцяють, обстежуватимуть у лабораторії безплатно.

  Діагностику за умовами проекту проводять безкоштовно, також хворим нададуть консультації індивідуально згідно отриманих результатів – роз’яснила Ірина Власенко, заступниця голови ГО "Українська діабетична федерація".

  Вже з квітня лабораторія курсуватиме усіма районами області.

  Олена Бучацька, Олександр Семенов, Вінниця, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Столична міліція затримала озброєну автоматами злочинну групу
  Наступний матеріал
  Держприкордонслужба не пропускала російських пілотів за дорученням правоохоронних органів
  Теги:
  Loading...