5.ua

На українських виборців перестали тиснути, але продовжують підкуповувати - КВУ

  Від 50 до 200 гривень – за такі гроші скуповують голоси кандидати у депутати та їхні представники під час парламентської виборчої кампанії.


  Це значно дешевше, ніж було 2012-го, відзначають у Комітеті виборців України.

  З позитивних моментів теперішніх перегонів експерти відзначили відсутність застосування адміністративного ресурсу. Серед порушень – відсутність вихідних даних на агітаційних матеріалах багатьох партій, зокрема й рейтингових. Та найсерйознішим порушенням експерти називають прямий та непрямий підкуп виборців. 90 відсотків таких дій вчиняють кандидати у мажоритарних округах. Окрім грошей, вони надають благодійну допомогу, носять продовольчі набори, возять виборців на екскурсії, або збирають кошти для учасників АТО.

  Голова правління КВУ Олексій Кошель пояснив: "Чи кандидат возить вас на екскурсії, чи утеплює дитячий садок, чи роздає по сто гривень – по закону це підкуп виборців. Це ключова річ. Ми не повинні повторювати політичні партії, які кажуть – бери гречку і голосуй серцем. Ми повинні говорити одне: коли тобі утеплюють будинок чи дають гроші – це називається підкупом, криміналом і виборець має робити вибір з огляду саме на це. І в будь-якому разі не голосувати за кандидата, який помічений у підкупі".

  Попередній матеріал
  Порошенко: ніяких переговорів про зміну кордонів України не буде
  Наступний матеріал
  У Молдові штрафують телеканали за трансляцію "антиукраїнських новин" з РФ
  Теги:
  Loading...