На столичному іподромі відбулись кінні перегони "Дербі-2011"

  Кінна подія року. У Києві обирали найспритніших жеребців. За приз "Дербі" змагалася понад сотня коней з усієї країни. Організатори переконують: жеребець, який виграє ці перегони, стає справжньою зіркою у кінному спорті. Чемпіон отримує безліч запрошень на зйомках у кіно та рекламі.

  Власники коней порівнюють такі змагання з "Формулою-1". Свого жеребця на ім`я Гігант Ольга Бондар готувала до перегонів 2 роки. На честь події коню навіть святкову зачіску зробили:

  Ольга Бондар, власниця коня: "Позаплетали косички, потому что у него просто очень большая грива, и для того, чтобы она ему не мешала, вот сделали такую прическу".

  Завдання коня - бігти риссю, а не скакати. При цьому - не зачепити іншого учасника і не зійти зі своєї доріжки.

  Наталя Зуєва, суддя перегонів: "Лошади могут сцепиться друг с другом колесами и тогда произойдет катастрофа. Стараться не нарушать правила, не кричать, не брать вожжи в одну руку, и особо не сильно наказывать лошадь".

  За один день на Київському іподромі вирішили провести одразу 5 конкурсів для коней різного віку. У кожному - перемагає найспритніший. На швидкість вони долають тисячу шістсот метрів. Поки тварин готують до забігів, глядачі намагаються вгадати переможця і роблять ставки.

  Світлана Терещенко, глядачка: "Ну, получается, призовой фонд - 2 тысячи гривен, и вот сволько людей выиграет - это все разделится на количество народа".

  Олександр Фукса, глядач: "Когда человек делает ставки, он ориентируется на резвость лошади, на фамилию наездника, на его квалификацию".

  Утім вгадати, керуючись такими фактами, вдається не завжди. Жеребець наїзниці Олени Гавриленко прибіг першим, жінка каже - ставок на нього не робили, бо кінь не з числа знаних порід.

  Олена Гавриленко, учасниця перегонів: "Никто даже и не думал, что так хорошо получится. А оно вот видите как".  

  Організатори кажуть, ціна коня-чемпіона може сягати мільйонів доларів. І перемога у таких змаганнях визначає усю подальшу долю тварини.

  Ярослав Максимчук, директор Київського іподрому: "Якщо кінь виграв приз "Дербі", наведу аналогію з футболом - хто виграв Лігу чемпіонів, то у нього вже титул царя. Він, як зірка - знімається в усіх каталогах, в усіх журналах цей кінь".

  Вадим Максимчук, співорганізатор змагань: "В коневодстве допускаются к размножению только лучшие особи, которые могут себя зарекомендовать, здесь выбирают лучших пап, и лучших мам - такой кастинг пап и мам". 

  Юлія Фінгарет, Віктор Сніжко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Києві стартував конгрес есперантистів
  Наступний матеріал
  Розгляд справи Пукача перенесли на 28 липня
  Теги: