В Києві стартував конгрес есперантистів

  Вони розмовляють мовою, яка не належить жодному народові. Есперантисти, або люди, які розмовляють на есперанто, з`їхалися цими днями до Києва. Конгрес носіїв цієї мови в Україні відбувається уперше.

  Схожа на італійську, та не італійська. Це - мова есперанто. Саме нею український гід Роман розповідає про Хрещатик приїжджим гостям з Німеччини, Аргентини, Австралії, Нідерландів та понад тридцять інших країн. Досвідчений есперантист подекуди сам плутається у словах.  

  Есперанто - це суміш коренів та основ слів двадцяти європейських мов. Завдяки цїй мові кримчанка Хаті два роки, як знайома з Беном із Бельгії. Вперше зустрілися на мовних курсах. Вивчати есперанто дівчина вирішила, коли не склалося з більш популярними європейськими мовами.

  Хаті: "Для меня вообще было трудно изучать иностранные языки, я много лет изучала английский, но ничего не получалось. Очень удобный, очень легко учится".

  Янек: "Усю граматику есперанто можна помістити на два листочки, це дуже швидка мова у вивченні".

  Німець Янек знає іспанську, італійську, англійську та французьку мови. Проте спілкуватися воліє таки на есперанто. Долучає до цього і своїх родичів.

  Янек: "Вона дозволяє поринути в будь-яку культуру".

  Не тільки легка мова, та ще й справедлива - кажуть есперантисти. 

  Світлана Козаренко, організатор конгресу есперантистів: "Кожна національна мова, вона коли починає ставати міжнародною, має певну домінанту, і саме для того є есперанто: ідея, що більш нейтрально - більш справедливо".

  За різними даними, у світі налічується понад десять мільйонів носіїв цієї мови. Її винахідником є польський лікар Людвиг Заменгоф, який називав себе "доктор Есперанто", що у перекладі означає "Надія". Українці про міжнародну мову знають небагато.

  Журналіст: "Ви знаєте про мову есперанто?"

  Перехожі: "Нет".

  Перехожі: "Не чула".

  Перехожі: "Простите, я вообще не здешний".

  Перехожі: "Нет, не слышала".

  Журналіст: "А хотели бы выучить?"

  Перехожі: "Нет!"

  Конгрес есперантистів відбувається щороку в різних країнах. Цьогоріч - уперше в Україні.

  Світлана Козаренко, організатор конгресу есперантистів: (говорить на есперанто) "...Я сказала, що можу дуже швидко та дуже гарно говорити мовою есперанто, та я рекомендую вам вчити цю мову".

  Азад Сафаров, Сергій Клименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Ураган зірвав проведення музичного фестивалю в Канаді
  Наступний матеріал
  На столичному іподромі відбулись кінні перегони "Дербі-2011"
  Теги: