На Рівненщині вшанували річницю бою УПА проти НКВС під Гурбами [відео]

  На Рівненщині, в урочищі Гурби, за традицією - на третій день після Великодня - вшанували пам`ять загиблих героїв Української повстанської армії. 69 років тому у нерівному бою тут зійшлися 5 тисяч вояків УПА та вшестеро більша кількість військ НКВС.

  Колишній боєць УПА Микола Качановський щороку приїздить в урочище Гурби. Каже, тут у квітні 1944-го 5 тисяч упівців потрапили в оточення 30-тисячного з`єднання військ НКВС. На боці останніх були танки, кіннота та артилерія. Чоловік не може стримати сліз, адже у Гурбах загинули двоє його братів і сестра.

  Микола Качановський, воїн УПА: "Приїжджаю кажний рік віддать честь свому народу і своїй Батьківщині, так як вони страдали і гинули, ми дуже велике страдання переносили, хто остався в живих - ще добавили тюрми".

  Організатори заходів кажуть - попри відсутність підтримки від влади, охочих вклонитися полеглим - не меншає.

  Віктор Кривун, організатор: "Влада не дала ні копійки - ні з обласного бюджету, ні з районного Здолбунівського бюджету. Такі свята в нас перестають ціниться українцями, але серед них все одно є люди, яким історія, героїзм наш - в душі, в серці. Вони не перестануть сюди приїжджать, ви бачите - сьогодні повно людей, ще їдуть люди. Я думаю, буде дуже цікаво і ця справа буде жити ще дуже багато років".

  Після панахиди за загиблими відбулася реконструкція бою в урочищі Гурби. Відтворили й епізод розгрому шпиталю УПА, який не встигли евакуювати. 

  Учасники реконструкції кажуть - відчуття після бою незабутні.

  Володимир Пастушок, учасник реконструкції: "Відчуття справжні, бойові, просто на душі якось не так - прийшлось воювати проти свого народу, проти своїх людей, але так сталося, що в нас на землі така гидотна відбувалася, але запал, захват бою - це все-таки вражає".

  Цьогоріч вшанування пам’яті вояків УПА відбулося без політичної агітації та промов можновладців.

  Ольга Міхньов, Артем Лаговський, Рівненщина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Італії вантажний корабель протаранив диспетчерську вежу - є загиблі
  Наступний матеріал
  Рейдери руйнують будинок вчительки Ніни Москаленко [відео]
  Теги: