На Рівненщині відзначають 365-ту річницю битви під Берестечком

Цей бій – найбільша битва Хмельниччини

У селі Пляшева на Рівненщині відзначають 365-ту річницю Берестецької битви. Саме там влітку 1651-го року зійшлися армії Богдана Хмельницького та польського короля Яна Казимира.

Тепер тут зібралися люди з багатьох регіонів України, щоб вшанувати пам'ять загиблих у тому бою козаків. Предстоятель української православної церкви київського патріархату Філарет провів у заповіднику "Козацькі могили" поминальне богослужіння та поклав квіти до пам'ятника воїнам. 

Предстоятель УПЦ КП Філарет сказав: "Ми кожного року приходимо на козацькі могили, щоб помолитися за них, з одного боку, а з іншого – надихнутися їхнім подвигом".

Також для відвідувачів влаштували вже традиційний ярмарок та показові виступи реконструкторів. Одна з відвідувачок заходу Тетяна Літінська зауважує: "Третій рік нашою незмінною компанією ми тут, з дітьми. Дуже чудово. Потрібно пам'ятати совю історію, бо якщо ми її забуватимемо, то історія також нас залишає".

Битва під Берестечком тривав з 18 по30 червня 1651 року. Це найбільший бій Хмельниччини.  Батва відбувалася біля містечка Берестечко між Військом Запорозьким під командуванням Богдана Хмельницького і союзним йому кримсько- татарським військом з одного боку та армією Речі Посполитої під командуванням Яна ІІ Казимира з іншого.

Як повідомляв 5.ua, на Сумщині відзначали річницю Конотопської битви

Попередній матеріал
Кількість жертв внаслідок теракту у Багдаді зросла до 172 осіб
Наступний матеріал
АКМУ рекомендував "Київстару" здешевити дзвінки абонентам фіксованого зв'язку

100 років тому Січові Стрільці здобули перемогу над росіянами у битві за гору Маківка

У Британії вшанували пам'ять полеглих у Ютландській битві

Мексиканці відзначають 154-річчя битви при Пуебло

У Лондоні відзначили 75-ту річницю початку Битви за Британію повітряним парадом

Королівські родини і нащадки полководців відзначають у Бельгії 200-річчя останньої битви Наполеона

У Бельгії сьогодні вшановують 200-ту річницю битви під Ватерлоо