5.ua

На Полтавщині директорів шкіл намагаються зробити підзвітними місцевим депутатам [відео]

   

  Вчитель: «А вовк цей прийшов на весілля без веселощів і це вже означала що буде якась біда».

  Біда таки прийшла. В цю та ще в майже тридцять інших шкіл Новосанжарського району на Полтавщині. Завдяки місцевим депутатам.

  Районні обранці вирішили: директори шкіл тепер будуть як футболісти - з ними заключатимуть контракти, і лише на один рік. Ба більше - за кандидатуру має проголосувати депутатська більшість.

  Голова районної ради: «Я думаю хай директор школи буде присутній тут».

  У зв`язку з такою нагодою до сесійної зали допускають одного з місцевих директорів. Світлана Земляна вже 18 років очолює цю районну школу. І вважає себе першою кандидаткою на виліт. Адже її вже не раз намагались звільнити через небажання співпрацювати з владою на виборах.

  Світлана Земляна: «Влада намагається тримати директорів під контролем та посилити адміністративний тиск».

  Володимир Левицький, голова Новосанжарської районної ради: «Це буде слугувати кращій роботі, кращому виконанню службових обов’язків керівника».

  Чиновники запевняють - освітяни самі напрошуються.

  Володимир Левицький, голова Новосанжарської районної ради: «Єсть керівники, які говорять, що нас так завантажують. Не маючи навіть потенціальної можливості стимулювати, що нам не цікаво працювати. Все чисто в правовому полі».

  Юристи чистоти рішення не бачать. Ані законом про освіту, ані законом про загальну середню освіту не прописано укладання з керівниками комунальних закладів контрактів. Тим паче участі місцевих депутатів у призначенні директора. Усе це в повноваженнях управління освіти.

  Марина Олефренко, юрист профсюзу вчителів Полтавської області: «Не мають права примушувати працівників укладати контракт, що це означає - я працювала по безстроковому договору, а тепер мене обмежують строком».

  Світлана Земляна, директор школи: «Якщо хтось проти - рада чи адміністрація то кандидатура має знятись взагалі та податися повністю нова».

  Директор Світлана Земляна вже збирається позиватись проти рішення депутатів. Її колеги поки що відмовчуються.

  Світлана Земляна, директор школи: «Директори залякані, у приватних розмовах, вони розповідають що їм телефонують, погрожують у кого маленькі школи - закрити школи. В кого пенсійний вік - просто його звільнити, але це буде залежати більше від політичних вподобань».

  Азад Сафаров, Максим Узол, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Діти у дитсадках Житомира голодують [відео]
  Наступний матеріал
  Визволення заручника по-українськи
  Теги:
  Loading...