5.ua

Діти у дитсадках Житомира голодують [відео]

   

  Ось таке меню житомирські малюки отримують в дитсадках уже тиждень. Батьки обурені: білку в раціоні їхніх дітей зовсім немає.

  Перша мати дитини: «Сейчас вот неделю наверне капуста и каша, буряк и каша. То есть суп. Ребенок очень любит суп с фрикадельками. Сейчас уже и этого супа нету».

  Друга мати дитини: «Мясних блюд немає, творожних немає, як мама, я збвичайно проти, я задавала це питання. Ми нічого не можемо зробить, вихователі кажуть: що ми дали, те ми і приготували, на кухні у нас нема продуктів».

  Керівництво дитсадка причин таких змін не пояснює. Кажуть, проблему мають розв'язати на рівні міста, і сподіваються, що її вирішать найближчими днями.

  Валентина Клімаш, заступник директора НВК№34 м. Житомира: «За харчування я вам скажу, що інформація буде. Зараз у цей момент проходить нарада в управлінні освіти щодо харчування. То всі питання я так розумію, будуть вирішені. Тимчасові труднощі».

  У міській раді пояснюють - із казначейства невчасно надходять кошти на закупівлю продуктів. Кивають і на постачальників, мовляв, вони із запізненням привозили продукти. Тож із ними співпрацю припинили і оголосили тендер. 

  Наталія Леонченко, заступник міського голови Житомира: «Проблема комплексна. Не можна сказати, що проблема тільки в постачальнику. Проблема є і з фінансуванням через казначейські рахунки, проблема з тим, що не хочуть постачальники без належного фінансування постачати продукти і отримувати кошти після того, як вони поставили певну партію продукцію».

  У ситуацію вже втрутилась прокуратура. Там кажуть, перебої з харчами у житомирських дитсадках трапляються вже вдруге за останні три місяці.

  Інна Дореча, ювенальний прокурор Житомира: «В ході перевірки було встановлено, що управління освіти не у повній мірі виконує покладені на них обов’язки. На даний час прокуратурою міста вивчається стан законності, в даній сфері і буде вирішуватися питання щодо необхідності проведення додаткових перевірок».

  Тендер міська рада провела вже сьогодні. Тож обіцяють повноцінний дитячий раціон уже найближчими днями. А поки  шукатимуть нового постачальника - відсутність м’яса намагатимуться компенсувати молочними продуктами.

   Руслан Годований, батько: «Якщо ці люди почнуть їсти те, що пропонують нашим дітям, можливо почнуть розуміти, що треба більше виділяти на харчування і давати якісну їжу».

  Оксана Трокоз, Олександр Мельничук, Житомир, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Інспектори «Росспоживнагляду» наступного понеділка приїдуть перевіряти українські кондитерські фабрики
  Наступний матеріал
  На Полтавщині директорів шкіл намагаються зробити підзвітними місцевим депутатам [відео]
  Теги: