galleryua.com

На Одещині вирішили перепоховати останки сподвижника Сталіна

  Відповідне рішення ухвалила Подольська міськрада на виконання закону про декомунізацію

  У середу, 28 вересня, Подольська міськрада Одеської області ухвалила рішення про перепоховання відомого діяча тоталітарного режиму Григорія Котовського. Про це повідомила керівник відділу міськради Олена Чубіна, передає "Укрінформ".

  Як зазначається, на сесії Подольської міськради депутатська більшість підтримала проект рішення "Про перенесення частини об'єкту пам'ятки історії місцевого значення" на міське кладовище №1.

  "Останки Котовського, які досі покоїлися у так званому склепі-могилі у Подольську, будуть перепоховані на міському кладовищі №1. Перед виконанням ритуальної процедури міськрада, згідно з вимогами закону про декомунізацію, утворить координаційну раду при управлінні культури міськради, визначить місце перепоховання і заздалегідь поінформує про висновки і рішення з цього приводу Міністерство культури України", - зазначила Чубіна.

  Зазначимо,що сподвижник Сталіна і Будьонного був застрелений 6 серпня 1925 року, коли перебував на відпочинку поблизу Одеси. Тіло "червоного комбрига" вирішено було не ховати, а забальзамувати і розмістити у спеціально спорудженому мавзолеї в місті Бірзула, яке згодом було названо "Котовськ", а, відповідно до закону про декомунізацію, перейменовано на "Подольск".

  За наявними даними, мавзолей проіснував до серпня 1941 року, коли місто захопили румунські й німецькі військові підрозділи. Тоді його було знищено, а останки разом з тілами інших загиблих в боях викинуто в траншею й закопано.

  Вже 1966 року мавзолей відновили, а замість мумії в нього помістили кістки, які, можливо, належали Котовському. Експертиза не проводилася. 

  Як відомо, у Мінкульті планували обговорювати, які саме пам'ятники "декомунізувати".

  Попередній матеріал
  Корчілава: Слідча група натякнула Росії, що далі будуть прізвища винних людей у катастрофі рейсу MH17
  Наступний матеріал
  У СММ ОБСЄ назвали місце ескалації конфлікту у зоні АТО

  В'ятрович: В Україні перейменовано понад тисячу населених пунктів – процес декомунізації триває

  У Мінкульті хочуть обговорювати, які пам'ятники "декомунізувати"

  У КМДА розповіли, чи торкнеться декомунізація пам'ятника Батьківщині-матері

  Декомунізація на Луганщині: бійці ЗСУ переробили Леніна на Шевченка