Ескендер Барієв 5.ua

На межі з окупованим Кримом російські силовики затримали кримськотатарських артистів, що мали концерт у Києві

Це кримськотатарські виконавці, а також мати політв'язня Мустафи Дегерменджі

Російські прикордонники на межі з окупованим Кримом затримали кримськотатарських артистів, які виступали в Києві. За попередніми даними, серед затриманих – учасники гурту Hip-Hop Qirim (Сейран Халілов, Ескендер Чаталов, Осман Джемалядінов), а також Реана Таркова.

Крім того, стало відомо, що серед затриманих російськими силовиками - і матір політв'язня Мустафи Дегерменджі. Він фігурує у "справі 26 лютого", коли люди вийшли на мітинг під будівлю ВР Криму на підтримку територіальної цілісності України.

Причини затримання наразі невідомі, однак як заявив член Меджлісу кримськотатарського народу Ескандер Барієв, відповідні дії є незаконними.

"На адміністративній межі з Кримом були затримані артисти та мати політичного в'язня Мустафи Дегерменджі Аліє Дегерменджі. Згідно навіть російського законодавства, вони не мають права утримувати більше 3 годин. Я припускаю, що стосовно Дегерменджі сьогодні має проводитися чергове судове засідання. І, можливо, її утримують (мати в'язня)", - зазначив  Барієв.

Наразі всіх затриманих, окрім неповнолітніх дітей, направлено на допит.

Як відомо, 27 листопада в Києві пройшов кримськотатарський концерт Vatan sesi, в якому взяли участь кримськотатарські виконавці. Це і ті, що проживають в Києві, так і ті, які приїхали для виступу з окупованого Криму.

Нагадаємо, 24 листопада у Севастополі ФСБ затримала чергового українського "шпигуна" Тоді у Росії заявили, що чоловік - колишній військовий штабу Чорноморського флоту.

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": Художник-жлобіст Іван Семесюк в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
Україна має сплатити МВФ понад $1 млрд – Гонтарева

У Севастополі ФСБ затримала ще одного "шпигуна"

"Продовження брехливого серіалу за авторством ФСБ": Міноборони прокоментувало затримання "українських розвідників"