На Львівщині вшанували пам’ять загиблих у "Скнилівській трагедії"

  9-та річниця "Скнилівської трагедії". На Львівщині вшанували пам’ять загиблих. Родичі та друзі жертв катастрофи поклали квіти на місце трагедії та відвідали молебень у капличці біля летовища.

  Родичі загиблих у Скнилівській катастрофі щороку в день трагедії приходять на летовище. Люди несуть із собою фотографії близьких, яких втратили. Цьогоріч на місці падіння літака, біля меморіалу пам`яті, люди поклали квіти та помолилися востаннє. Через реконструкцію злітно-посадкової смуги та аеропорту пам`ятник мають перенести. Проте куди - наразі не відомо.

  Володимир Погребняк: "Роки вони не згладжують того, що сталося. Для нас це трагедія і звичайно якщо є якась можливість це залишити тут, то це треба зробити".

  Ірина Голуб: "Гірко що ми вже потім не зможемо прийти до того поля поклонитися де люди загинули. То чисто буде така душевна втрата для всіх".

  Голова громадської організації "Скнилівська трагедія" Стефан Козак пропонує виділити місце для меморіалу  біля каплички. Міський голова обіцяє підтримати таку пропозицію.

  Андрій Садовий,  міський голова Львова: "Якщо є таке затребування, то звичайно ми будемо йти на зустріч, це наш обов`язок. Це має бути пам`ять на наступні десятиліття, століття, ми не повинні забути про цей день ніколи, це є одна з найбільших трагедій в історії міста Львова".

  Через дев`ять років після трагедії люди досі не задоволені рішенням української феміди. Нині за ґратами перебуває єдиний фігурант справи. Решта - або звільнені через амністію, або взагалі уникнули покарання.   

  Родичі загиблих та постраждалих - загалом 130 людей, - звернулися до Європейського суду з прав людини. Позиваються до України, яка, на їхню думку, не надала їм гідної компенсації.

  Стефан Козак, голова Громадської організації "Скнилівська трагедія": "Саме основне, що ми зараз рахуємо що держава Україна дискримінувала нас по відношенню до громадян інших держав, тобто всі пам»ятаєте 2001 рік самольот ТУ 134 над чорним морем, держава Україна за три місяці виплатила громадянам Росії та Ізраїлю по 200 тисяч доларів".

  Авіакатастрофа у Скнилові є однією із найтрагічніших у світовій історії інцидентів на авіашоу. 27 липня 2002 року під час показових польотів військовий літак СУ-27 втратив керування та впав у натовп глядачів. Загинули 77 людей серед яких  -  28 дітей. Майже 250 - постраждали.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Пожежники провели позаланову перевірку відомчих будівель
  Наступний матеріал
  Косовський поліцейський, поранений у сутичці на кордоні із Сербією, загинув
  Теги: