На Львівщині відзначили ювілей Кука

  100 років від дня народження Головного командира УПА Василя Кука - відзначили на Львівщині. Поминальну панахиду відслужили на батьківщині генерал-хорунжого УПА, в селі Красне.

  Вшанувати пам`ять та покласти квіти до могили Василя Кука зібралися близько двох сотень людей. Серед них - родичі, земляки, бойові побратими та пластуни. А в місцевому музеї, спеціально до роковин останнього командира УПА - відкрили присвячену йому експозицію. Василь Кук, знаний під псевдо "Леміш" - перебрав на себе командування українською повстанською армією одразу після загибелі Романа Шухевича. За свою антирадянську позицію відсидів у таборах шість років, по тому - жив під пильним наглядом КДБ. 

  Юрій Кук, син Василя Кука: "Він привив мені дух українства, але це для мене теж не було так легко, він просив мене вивчати вірші Шевченка, інших поетів і я по-трошку почав розмовляти на українській мові. Але це було дуже небезпечно розмовляти, тому що це була радянська влада, мене могли звинуватити в націоналізмі і викинути з роботи".

  Володимир В`ятрович, історик: "Народився ще у 1913 році ще за Австро-Угорської імперії, пережив першу радянську окупацію, німецьку окупацію, довгий період радянської окупації вже післявоєнний і дожив до незалежності України. Він не дав себе згубити в тих бурхливих історичних подіях, він творив ці історичні події".

  Попередній матеріал
  Рукописи Стуса вперше показали на загал
  Наступний матеріал
  До 90 чоловік зросла кількість жертв похолодання у Бангладеш
  Теги:
  Loading...