На Львівщині прихистили вже понад 600 біженців з Криму

  Вже більше півтисячі кримчан, які покинули свої помешкання через напругу на півострові, прихистили на Львівщині. Сім’ї забезпечили житлом, а дітей влаштували у школи. Кримчани вдячні за гостинність галичанам і сподіваються, що незабаром зможуть й тих запросити до себе – на літній відпочинок. Аби тільки дочекатися, щоби російські окупанти мирно покинули Кримський півострів.

  На годиннику – восьма ранку. Кримчанка Аліє Муждабаєва збирає доньку на навчання – заплітає коси. Сьогодні вже третій день, як дев’ятирічна Фатіме ходить до школи у селищі Великий Любінь на Львівщині. Саме сюди родина тимчасово переїхала з небезпечного Криму.

  Аліє Муждабаєва: "Народ дружелюбний, переживають разом з нами".

  У другому класі триває урок літературного читання.

  Аблязіз Муждабаєв: "Одною ногою притиснув двадцять копійок і цього ніхто не видів – не бачив".

  Восьмирічний Аблязіз Муждабаєв, українською переказує оповідання підготовлене, як домашнє завдання. У Криму хлопець навчався у російськомовній школі. Проте вчителі стверджують – мовних бар'єрів немає.

  Зінаїда Яремчук, вчителька: "Кажу – потрібно до тебе говорити на російській? Каже – ні, я повністю розумію українську мову. Кажу – в якій школі вчився? Каже – російськомовній. Думаю, з цим проблем не буде. А якщо будуть не розуміти – то всі вчителі у нас володіють російською мовою".

  Аблязіз Муждабаєв: "У нас у Криму війна і ми приїхали сюди. В Криму залишився тато – захищати країну".

  Сальє Османова: "Ми коли їхали сюди – ми танки бачили, літаки, військові машини. Із-за цього ми приїхали".

  Ще донедавна дві парти цього п’ятого класу були порожніми. Але від вівторка на них лежать підручники двох нових учнів із Криму. Кажуть, одразу потоваришували з місцевими дітьми.

  Володимир Хома, однокласник кримчанина: "Він приїхав з Криму. Я його провідував вже три дні. Завтра хочемо робити разом домашнє завдання. Ну і тепер друзі, так?"

  Кримські сім’ї кажуть: місцеві жителі допомагають їм чим можуть – приносять їжу, одяг, дітей забезпечили шкільним приладдям. А основне – підтримують морально. Прихистити кримчан погоджуються й інші західні регіони.

  Оксана Яковець, координатор розселення на Львівщині: "Нашу ініціативу підхопили й інші території. Ми буквально вчора відправляли групу людей у Хмельницьку область. Перед тим їхали і в Вінницьку область, і в Закарпатську область. Є вже пропозиції від Івано-Франківської, Волинської областей".

  Кримчани кажуть: гостинністю людей, що їх приймають, вражені. Утім, дуже сподіваються, що окупанти Крим залишать і вони незабаром зможуть повернутися додому.

  На Львівщині прихистили вже понад шістсот людей, які покинули власні домівки у зв’язку з напруженою ситуацією у Криму. Наразі область готова прийняти ще півтори тисячі кримчан. Однак ця цифра збільшується з кожним днем, адже кількість львівських сімей, які готові прихистити українців з півдня, дедалі зростає.

  Марічка Кужик, Євген Радіон, Львівщина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Напружений день у парламенті: як це було
  Наступний матеріал
  Перший удар по Росії: США обвалили ціни на нафту
  Теги:
  Loading...