Напружений день у парламенті: як це було

  Із другої спроби Верховна Рада призначила чотирьох суддів Конституційного суду за парламентською квотою. Крім того, парламент попросив ООН ввести миротворців до Криму і створив Національну гвардію. А в кулуарах говорили і про позачергові президентські вибори.

  Чи не вперше за кілька місяців у парламентських кулуарах – Сергій Клюєв, брат розшукуваного екс-глави адміністрації президента Януковича. Зазвичай цей депутат пересувається урядовою ложею – тепер вийшов за межі зали: тут голосують за суддів Конституційного суду. Проти братів Клюєвих низка країн застосувала фінансові санкції.

  Журналіст: "А що з вашими активами? Де ваш брат?

  Сергій Клюєв, народний депутат, позафракційний: "В безпечному місці... В Україні. Адвокати працюють... Всьо".

  Журналіст: "Ні, де ваш брат? Служба безпеки знає?"

  У цих же коридорах ходить в.о. генпрокурора Махніцький, а за сумісництвом – депутат-свободівець. Чи допитали вже Сергія Клюєва – достеменно не знає.

  Олег Махніцький, генпрокурор: "Слідчі займалися цим, і я думаю, все зробили".

  А це регіонал Мураєв – досі законодавчими ініціативами особливо не відзначався. Тепер раптом забажав, аби президентські вибори з 25 травня перенесли аж на грудень.

  Євген Мураєв, народний депутат, ПР: "Конституцию изменят только осенью, и логично, что президента надо выбирать после новой Конституции. Это моя личная инициатива".

  Олександр Єфремов, лідер фракції ПР:"Только написал – его сразу окружили неизвестные, заставляя отозвать законопроект. Мы определяем съезд партийный, и я надеюсь, что не будет сил, которые нам не позволят провести этот съезд. И надеюсь на это, и там определимся по кандидатам".

  В.о. президента і заразом парламентський спікер запевняє – президентськівибори переносити не планують. Чого жоден кандидат досі не заніс документ у Центрвиборчком – незнає.

  Олександр Турчинов, голова ВР: "Вибори відбудуться, думаю... Ще є час на реєстрацію і думаю, буде багато кандидатів".

  Віталій Кличко, лідер фракції "УДАР": "Мы сделаем все, чтоб выборы состоялись 25 мая".

  У парламентській залі розпочинають із звернення до ООН. Депутати просять підтримки Організації об’єднаних націй задля збереження територіальної цілісності України. Регіонали за це дають аж два голоси.

  Борис Тарасюк, народний депутат, "Батьківщина": "Наша фракція підтримує дане звернення, як таке, що може відкрити шлях до проведення спецсесії Генасамблеї ООН".

  Сергій Тігіпко, народний депутат, ПР: "Ми підтримуємо всі дії, які проводить влада, до того часу, пока не відбудеться референдум, який ми не підтримуємо, але голосувати таке звернення треба тільки після того, як ми побачимо, що відбудеться у Криму".

  Секретар Радбезу і, водночас, депутат-батьківщинівець Парубій сподівається на миротворчу місію ООН. Також Рада виконує рішення РНБО і створює Національну гвардію. У мирний час гвардійці працюватимуть, як правоохоронці. У важкі часи – оберігатимуть державну безпеку, боронитимуть кордони.

  Андрій Парубій, секретар РНБО: "Вже є 32 тисячі. Ще стільки ж – резерв".

  Вже час із Кримом щось робити – письменниця Матіос на знак протесту одягла в парламент антипутінську майку.

  Марія Матіос, народний депутат, "УДАР": "Стоп, Путін! А як я можу ще протестувати? Чоловіки можуть брати калаші, а я отак".

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік і Ян Доброносов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Президента "Баварії" посадили на 3,5 роки за несплату податків
  Наступний матеріал
  На Львівщині прихистили вже понад 600 біженців з Криму
  Loading...