На Львівщині поховали останки військових, які загинули під час операції "Бродівський котел"

  На Львівщині поховали останки 57 військовослужбовців, які загинули у липні 1944 року. Члени товариства пошуку жертв війни "Пам`ять" кажуть, серед похованих є червоноармійці, солдати вермахту та воїни "Галичина". Усі вони загинули поблизу райцентру Золочів під час військової операції, яку історики назвали "Бродівський котел". Їх поховали у спільній могилі на військовому кладовищі.
  Михайло Бендина молодим хлопцем пішов воювати у дивізію "Галичина". Під час боїв у "Бродівському котлі" був поранений і до 1956 року перебував у радянських таборах. Сьогодні він прийшов ушанувати пам`ять товаришів, які загинули у 1944 році. Дивізійник каже – бої були вкрай жорстокими, тоді загинули чимало вояків з обох боків, тому поховання в одній могилі колишніх ворогів сприймає, як акт примирення.

  Михайло Бендина, ветеран дивізії СС "Галичина": "Після того як ми загинули, наші загинули, німці ми не вороги. Між нами немає якоїсь ворожнечі, всі разом були в одних окопах так і будемо разом ховати".

  Місце, де сьогодні військовий цвинтар, у липні 1944 року було шляхом спасіння дивізійників, які проривалися із радянського оточення. Проте гинули там і червоноармійці, і солдати вермахту.

  Пошуковець Любомир Горбач розповідає - під час останніх пошуків з 56-ти останків удалося ідентифікувати лише 37 - 19 дивізійників, 14 червоноармійців та 4 німця. Інших поховали, як невідомих.

  Любомир Горбач, керівник товариства пошуку жертв війни "Пам`ять": "Нами наприклад в одному місці було знайдено, коли в одній ямі лежав дивізійник, а під ним червоноармієць. Так само в селі Ясенів в одній ямі лежало 4 останки 3 з них було у формі дивізійників і один був червоноармійцем... Чому цей четвертий останок був в червоноармійській формі невідомо".

  Зараз на військовому кладовищі поховані понад 900 солдатів трьох ворогуючих армій. За оцінками пошуковців, у цій землі ще залишаються останки тисяч вояків, яких потрібно поховати за християнськими звичаями. 

  Олександр Ваврищук, Євген радіон, Львівщина, 5 канал
  Попередній матеріал
  Тижні німецької культури в Україні: у Києві покажуть світлини Ґурскі й виступить "Kraftwerk"
  Наступний матеріал
  Коаліціада 26.09.2008. Підсумки (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...